Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Bir Kayıp Denizci Kitap Açıklaması

 


Haber 28 Şubat 1955'te öğrenildi: Kolombia Deniz Kuvvetlerine bağlı "Caldas" adlı bir muhribin mürettebatından sekiz kişi Antiller denizinde fırtınaya tutulan bu muhripten denize düşüp kayboldu. "Mobil" kenti tersanelerinde onarıldıktan sonra Alabama'dan ayrılıp "Cartagena"ya gitmekte olan muhrip, faciadan yüz yirmi dakika sonra bu limana ulaştı. Panama Kanalının denetiminden sorumlu Birleşik Devletler askeri birliklerinin ve Güney Karaibler bölgesindeki öbür yardım kuruluşlarının da katılmasıyla kazazedelerin aranmasına hemen başlandı. Dört gün sonra aramalar durduruldu ve bu kayıp denizciler resmen ölmüş kabul edildi. Ama bu kayıp denizcilerden biri, bir hafta sonra Kuzey Kolombia'da ıssız bir kumsalda can çekişir durumda bulundu. "Luis Alejandro Velasco" adlı bu denizci on gün yemeden içmeden, başıboş bir salda kalmıştı. Bu kitap, onun başından geçenlerin öyküsüdür.
-Gabriel Garcia Marquez-Sayfa Sayısı: 116

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.05.2021

Akıcı

Kendisi zaten çok sevdiğim bir yazardır.Diğer kitapları gibi bu da oldukça akıcıydı.Bitirdiğimin farkına bile varamadım.Mutlaka okunmalı.

06.07.2011

..

Marquez bu kez kendi yaratmamış,gerçek bir olayı bir belgesel gibi ama yine kendi müthiş diliyle kitaplaştırmış.Her kitabı bir diğer kitabından farklı,her kitabı güzel,her kitabı şaşırtıcı Marquez´in.Bir solukta okunuyor,tavsiye ederim.

26.08.2008

Bir kayıp okur

Sabah saat 11 de aldım elime, 3 saat içinde bitmişti, bir çırpıda okunacak kadar akıcı, çok mu mükemmel? hayır, ama daha önce  okyanusta tek başıma 10 gün geçirmiş kadar oldum, hatta çiğ martı tadı hala ağzımda..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.