4/5 - 14 Kişi Yorum Yap
12,25 TL
17,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 11 - 15 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Bir Kayıp Denizci Kitap Açıklaması


Haber 28 Şubat 1955'te öğrenildi: Kolombia Deniz Kuvvetlerine bağlı "Caldas" adlı bir muhribin mürettebatından sekiz kişi Antiller denizinde fırtınaya tutulan bu muhripten denize düşüp kayboldu. "Mobil" kenti tersanelerinde onarıldıktan sonra Alabama'dan ayrılıp "Cartagena"ya gitmekte olan muhrip, faciadan yüz yirmi dakika sonra bu limana ulaştı. Panama Kanalının denetiminden sorumlu Birleşik Devletler askeri birliklerinin ve Güney Karaibler bölgesindeki öbür yardım kuruluşlarının da katılmasıyla kazazedelerin aranmasına hemen başlandı. Dört gün sonra aramalar durduruldu ve bu kayıp denizciler resmen ölmüş kabul edildi. Ama bu kayıp denizcilerden biri, bir hafta sonra Kuzey Kolombia'da ıssız bir kumsalda can çekişir durumda bulundu. "Luis Alejandro Velasco" adlı bu denizci on gün yemeden içmeden, başıboş bir salda kalmıştı. Bu kitap, onun başından geçenlerin öyküsüdür.
-Gabriel Garcia Marquez-Sayfa Sayısı: 116

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar
%57,1
%21,4
%21,4
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.07.2011

..

Marquez bu kez kendi yaratmamış,gerçek bir olayı bir belgesel gibi ama yine kendi müthiş diliyle kitaplaştırmış.Her kitabı bir diğer kitabından farklı,her kitabı güzel,her kitabı şaşırtıcı Marquez´in.Bir solukta okunuyor,tavsiye ederim.

26.08.2008

Bir kayıp okur

Sabah saat 11 de aldım elime, 3 saat içinde bitmişti, bir çırpıda okunacak kadar akıcı, çok mu mükemmel? hayır, ama daha önce  okyanusta tek başıma 10 gün geçirmiş kadar oldum, hatta çiğ martı tadı hala ağzımda..

30.10.2006

Zaman geçmez

Aslında gelip geçer dediğimiz zamanın hangi durumlarda işlemez olduğuna dair okunası bir hikaye. Hele okuduğunuz anda zaman geçmek bilmiyorsa, kazazedenin duru ve akıcı anlatımı sizi etkileyebilir ve bu ince kitap bir çırpıda biter.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.