4/5 - 11 Kişi Yorum Yap, Kazan!

İlk Baskı Yılı : 1999

Sayfa Sayısı : 116

Dil : Türkçe

Haber 28 Şubat 1955'te öğrenildi: Kolombia Deniz Kuvvetlerine bağlı "Caldas" adlı bir muhribin mürettebatından sekiz kişi Antiller denizinde fırtınaya tutulan bu muhripten denize düşüp kayboldu. "Mobil&qu ... Tamamını gör
8,81 TL
12,96 TL %32
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Gabriel Garcia Marquez

Gabriel Garcia Marquez

Gabriel José de la Conciliación García Márquez1927 yılında Aracataca, Kolombiya’da dünyaya gelmiştir. Tüm Latin Amerika coğrafyasında “Gabo” takmaadıyla bilinir. Yazar; roman, hikaye, oyun ve senaryo yazarlığı yapmıştır.Kolombiya Ulusal Üniversitesi'nde başladığı hukuk ve gazetecilik öğrenimini yazarlık kariyerine odaklanmak için yarım bırakmıştır. 1940 yılından itibaren uzun yıllar gazetecilik yapmışt ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması


Haber 28 Şubat 1955'te öğrenildi: Kolombia Deniz Kuvvetlerine bağlı "Caldas" adlı bir muhribin mürettebatından sekiz kişi Antiller denizinde fırtınaya tutulan bu muhripten denize düşüp kayboldu. "Mobil" kenti tersanelerinde onarıldıktan sonra Alabama'dan ayrılıp "Cartagena"ya gitmekte olan muhrip, faciadan yüz yirmi dakika sonra bu limana ulaştı. Panama Kanalının denetiminden sorumlu Birleşik Devletler askeri birliklerinin ve Güney Karaibler bölgesindeki öbür yardım kuruluşlarının da katılmasıyla kazazedelerin aranmasına hemen başlandı. Dört gün sonra aramalar durduruldu ve bu kayıp denizciler resmen ölmüş kabul edildi. Ama bu kayıp denizcilerden biri, bir hafta sonra Kuzey Kolombia'da ıssız bir kumsalda can çekişir durumda bulundu. "Luis Alejandro Velasco" adlı bu denizci on gün yemeden içmeden, başıboş bir salda kalmıştı. Bu kitap, onun başından geçenlerin öyküsüdür.
-Gabriel Garcia Marquez-Sayfa Sayısı: 116

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Puanlamalar

%63,6
%18,2
%18,2
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

06.07.2011

..

Marquez bu kez kendi yaratmamış,gerçek bir olayı bir belgesel gibi ama yine kendi müthiş diliyle kitaplaştırmış.Her kitabı bir diğer kitabından farklı,her kitabı güzel,her kitabı şaşırtıcı Marquez´in.Bir solukta okunuyor,tavsiye ederim.

26.08.2008

Bir kayıp okur

Sabah saat 11 de aldım elime, 3 saat içinde bitmişti, bir çırpıda okunacak kadar akıcı, çok mu mükemmel? hayır, ama daha önce  okyanusta tek başıma 10 gün geçirmiş kadar oldum, hatta çiğ martı tadı hala ağzımda..

30.10.2006

Zaman geçmez

Aslında gelip geçer dediğimiz zamanın hangi durumlarda işlemez olduğuna dair okunası bir hikaye. Hele okuduğunuz anda zaman geçmek bilmiyorsa, kazazedenin duru ve akıcı anlatımı sizi etkileyebilir ve bu ince kitap bir çırpıda biter.