3,5/5 - 8 Kişi Yorum Yap, Kazan!
8,25 TL
15,0 TL %45
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 15 Ekim
Standart Teslimat : 16 - 18 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Eski bir papaz, ayrıca yayıncı ve gazeteci olan Grigoriy Petrov, Finlandiya'ya ve Johan Wilhelm Snelman'a adadığı bu ölümsüz eserini, başka ülkelere ama özellikle Rusya'ya örnek teşkil etsin diye kaleme almıştır. Sonuçta yoksul, kurak ve az nüfuslu Finlandiya "hayat yaratıcıları" olarak adlandırılan yurttaşlarının el ele vermesiyle adeta küllerinden doğmuş; din, dil, ırk, eğitim, aile hayatı ve yönetim gibi konularda son sürat gelişmiş ve bu sayede diğer bütün ülkeleri geride bırakmayı başarmıştır. 

Asıl Petrov'un ölümünden sonra yankı bulan Beyaz Zambaklar Ülkesinde, özellikle Bulgaristan'da ve Türkiye'de sayısız baskı yapmıştır, öyle ki okumaya başladığı andan itibaren kitaba hayran kalan Mustafa Kemal Atatürk bu ölümsüz eserin okulların müfredatına konmasını istemiştir.

İsveç'in hâkimiyetinden çıkarak görece daha ılıman Rus egemenliği altına giren Finlandiya halkının omuz omuza vererek kendi ulusal kimliklerini bulmaya çalışmalarına tanık olacak ve bu halkın, ülkesini daha ileriye taşıyacak nitelikte yeniliklere imza atan şahsiyetleriyle tanışacaksınız.

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%25
%50
%12,5
%0
%12,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.09.2019

Güzel bir baskı

Kitabı almak istediğimde hangi baskıyı almam gerektiği konusunda çok kararsız kalmıştım. İyiki bu baskıya karar vermişim. Gayet doyurucu geniş bir önsözü ve açıklayıcı dipnotlar ile bezeli güzel bir çalışma olmuş.

09.04.2019

En kıymetli yanı önsözü

Bu kitap pek çok yayın evinden çıktı, hepsinde var mı bilmiyorum ama bu kitaptaki giriş ya da önsöz kısmı kitabın en değerli kısmı. Zira yazarın kendi ütopyasını, kendi yaşadığı tecrübeleri, Finlandiya gerçekleriyle harmanladığını bu önsöz sayesinde öğreniyorsunuz. Finlandiya'nın toplumsal gelişimi ve tarihi şahsiyetleri gerçek ve hakikaten efsanevi, bunu önsözdeki çarpıtma olmayan metinden öğreniyorsunuz. Kitabın her bölümündeki notlar da gerçeğin ne olduğuna dair detaylı bilgi veriyor. Zamanında Mustafa Kemal Atatürk'ün neden bu kitabın müfredata girmesini istediğini anlayabiliyor insan fakat kitap gerçeklere dayanan bir kurguyla yazılmış. Finlandiya'nın başarısı örnek alınmalı, bu kitap da okunmalı ama gerçeklerin de bu kitapta yazıldığı gibi olmadığını bilmeli...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız