4/5 - 61 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,8 TL
14,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 21 Ekim
Standart Teslimat : 22 - 24 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, Mustafa Kemal Atatürk zamanında Türkçeye ilk kez çevrildi. Atatürk, kitabı okuduğunda bu destansı başarıya tek kelimeyle hayran olmuştu. Derhal kitabın ülkedeki okulların, özellikle askeri okulların müfredatına dahil edilmesini emretti. Türk askerleri ülkelerindeki “yaşamı yenilemek” için mutlaka bu kitabı okumalıydılar. O vakitler, kitap o kadar çok ilgi gördü ki, Kuran-ı Kerim’den sonra en çok okunan kitap haline geldi.

 

Bu kitap tüm yoksulluğa, imkansızlıklara ve elverişsiz doğa koşullarına rağmen, bir avuç aydının önderliğinde; askerlerden din adamlarına, profesörlerden öğretmenlere, doktorlardan işadamlarına kadar, her meslekten insanın omuz omuza bir dayanışma sergileyerek, Finlandiya’yı, ülkelerini geri kalmışlıktan kurtarmak için nasıl büyük bir mücadele verdiklerini, tüm insanlığa örnek olacak biçimde gözler önüne sermektedir. Halkların destansı özverisiyle yoksulluktan kurtularak, ekonomik, politik ve kültürel olarak nasıl mükemmel bir ülke yaratılabileceğini gösteren, okurlara dudak ısırtan ölümsüz bir eser.

 

 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

 

 

Puanlamalar

%71,2
%8,5
%8,5
%3,4
%8,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

03.10.2019

kulak kesil

kitap topyekun bir mücadele  toplu kalkınma fikrinin kıvılcımı. mehmet akifin tarifiyle : girmeden bir millete tefrika ona düşman giremez.
toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez....

21.09.2019

mutlaka okumalısınız

her kütüphanede olması gereken bir kitap. Atatürk boşuna dememiş okullarda okutulması tavsiyesini . düştükten sonra nasıl ayağa kalkilacagini ve eskisinden daha güçlü olunacağını anlatan Finlandiya nin hikayesi ,bir ülke üzerinden anlatılan bu kitabı mutlaka edinin

13.09.2019

Verilen için güzel anlamlı bir hediye olur :)

Etrafinizdaki küçük bir topluluk olsun isterse koca bir ülke olsun beğenmediğiniz..Hoşlanmadıklarınızdan uzaklaşma yöntemlerini değil tam tersi, herkesin aynı koşullarda aynı imkanlara ulaşabilmesi için elbirliği ile yapılması gerekenleri anlaşılır bir dille sıkmadan anlatan güzel bir kitap...Kendine inancin, çabanın, vazgeçmemenin ve başarmanın hikayesi…Kişisel gelişim değil gerçek yaşamın kitabı, hayatın ta kendisi.  Yıllar sonar bile etkisini kaybetmemiş, Güneydoğu Anadolu seyahati esnasında bana harika bir eşlikçi oldu, tüm karşılaştığım insanlara hediye edip okumalarını sağlayasım var.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız