Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Rus edebiyatının büyük yazarlarından Grigory Petrov tarafından kaleme alınan Beyaz Zambaklar Ülkesinde, her sayfasında altı çizilecek önemli dersler veriyor. Dünya klasikleri arasında yer alan roman, uzun yıllar farklı ülkelerin egemenliğinde yaşamış bir toplumun kendi ayakları üzerinde kalkınmasını konu ediniyor. Hayatının önemli bir kısmını Finlandiya’da yaşamış olan Petrov; eserinde ülkenin ekonomiden eğitime, sağlıktan tarıma kadar birçok farklı alandaki gelişimini destansı bir anlatımla ele alıyor.

Beyaz Zambaklar Ülkesinde, medeniyete tuttuğu ışıkla her millet ve kültürden insanın okuması gereken eserler arasında yer alıyor. Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de başucu kitaplarından olan eser, Türkiye’nin kurtuluş öyküsüne de ilham kaynağı oluyor. Atatürk’ün talimatıyla okulların müfredatına da dahil edilen kitap, vatan bilincinin oluşması ve toplumsal gelişim için önemli bir kılavuz niteliği taşıyor.

Finlandiya Halkının Azmine Hayran Olacaksınız!

Beyaz Zambaklar Ülkesinde adlı eserinde Petrov, 20’nci yüzyılın başında Finlandiya’nın Rusya’ya karşı verdiği bağımsızlık mücadelesini tüm yönleriyle ele alıyor. Kitap; bataklık bir bölgenin, üzerinde beyaz zambakların açtığı güzel bir alana dönüştürülmesini hem gerçek hem de sembolik yönüyle anlatıyor.

Bugün dünyanın gelişmiş ülkelerinden olan Finlandiya’nın sahip olduğu refah ve kültür düzeyi, halkının çalışkanlığı ve azmine dayanıyor. Fin halkının kurtuluşunu ve yükselişini sağlayan ortak bilincin oluşturulmasında ise Snellman büyük rol oynuyor. Romanda Finlandiya’nın gelişimi, 1806 ila 1881 yılları arasında yaşayan Finlandiyalı filozof ve devlet adamı Johan Vilhelm Snellman’ın ağzından anlatılıyor.

Ülkenin önce eğitim sisteminden başlayarak her alanında iyileşme sağlamak için çalışan Snellman, tüm ülkenin seferber olmasında öncülük ediyor. Aydınlardan devlet adamlarına, din adamlarından ordu mensuplarına, çiftçilerden halkın çeşitli tabakalarına kadar herkesin yer aldığı bir kalkınma hamlesi başlatıyor. O dönemki faaliyetlerinden dolayı “Halk Öğretmeni” unvanı alan Snellman, bugün dahi dünyanın en iyi eğitim sistemi olarak değerlendirilen Finlandiya Modeli’nin kurucusu konumunda yer alıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Beyaz Zambaklar Ülkesi, tarihin önemli şahsiyetlerinden Snellman’ı daha yakından tanımak için eşsiz bir fırsat sunuyor. Siz de bu unutulmaz başyapıtı hala okumadıysanız, geç kalmayın! Nesillere aktarılacak bu eşsiz eseri kitaplığınıza eklemek için hemen alışverişe başlayın!

 

 

 

 

 

 

Puanlamalar

%70,8
%9,2
%7,7
%3,1
%9,2
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

03.10.2019

kulak kesil

kitap topyekun bir mücadele  toplu kalkınma fikrinin kıvılcımı. mehmet akifin tarifiyle : girmeden bir millete tefrika ona düşman giremez.
toplu vurdukça yürekler onu top sindiremez....

21.09.2019

mutlaka okumalısınız

her kütüphanede olması gereken bir kitap. Atatürk boşuna dememiş okullarda okutulması tavsiyesini . düştükten sonra nasıl ayağa kalkilacagini ve eskisinden daha güçlü olunacağını anlatan Finlandiya nin hikayesi ,bir ülke üzerinden anlatılan bu kitabı mutlaka edinin

13.09.2019

Verilen için güzel anlamlı bir hediye olur :)

Etrafinizdaki küçük bir topluluk olsun isterse koca bir ülke olsun beğenmediğiniz..Hoşlanmadıklarınızdan uzaklaşma yöntemlerini değil tam tersi, herkesin aynı koşullarda aynı imkanlara ulaşabilmesi için elbirliği ile yapılması gerekenleri anlaşılır bir dille sıkmadan anlatan güzel bir kitap...Kendine inancin, çabanın, vazgeçmemenin ve başarmanın hikayesi…Kişisel gelişim değil gerçek yaşamın kitabı, hayatın ta kendisi.  Yıllar sonar bile etkisini kaybetmemiş, Güneydoğu Anadolu seyahati esnasında bana harika bir eşlikçi oldu, tüm karşılaştığım insanlara hediye edip okumalarını sağlayasım var.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız