3,5/5 - 11 Kişi Yorum Yap
24,4 TL
30,5 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 18 Ocak - 23 Ocak
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Başkan Babamızın Sonbaharı Kitap Açıklaması


"Başkan Babamızın Sonbaharı", ölmek üzere olan, ama bir türlü ölmek bilmeyen, yaşama tutunmak adına ne cinayetler işleyip ne kanlar döken bir diktatörün öyküsüdür. Romanın karmaşık öyküsü, sözü edilen ülkedeki yaşamın karmaşıklığı ile atbaşı gider. Öyle ki, Başkan'la ilgili anılarını anlatanları, yalnızca bir noktalı virgül ayırır. Romanın sonunda yinelenen belli sahneleri birleştirerek, konuşanların yaşam öykülerini bütünleyebiliriz. "Başkan Babamızın Sonbaharı"nı okurken, çağımızda sürüp gelen umutsuzlukla, sürüp gidecek olan umudun öyküsünü de izlemiş oluyoruz. Bu arada yazarın, yine Latin Amerika edebiyatı geleneğine bağlı kaldığını, birtakım 'tip'ler aracılığıyla, yalnızca sevgisiz, zavallı, bunak bir başkan'ı değil, onu yaratan gerçekdışı düzeni yargılama amacı da güttüğünü görüyoruz. Kolombiyalı bu ünlü yazar, çoksatar yazarların deneyimlerinden de yararlanıyor; böylece günümüzde şiddet ve cinsellikle uyarılan okurun da ilgisini çekmeyi başarıyor.Sayfa Sayısı: 232

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Başka Babamızın Sonbaharı, García Márquez’in en dikkatli okuma gerektiren ve en deneysel romanı. Ayrıca, daha büyük ticari başarısı olan diğer eserlerinin gölgesinde kalan, en kıymeti bilinmemiş ve eleştirmenlerin aklının çok karışmasına yol açan kitabı. Roman Márquez tarafından “gücün insanı yalnızlaştırması üzerine bir şiir” olarak tanımlanmıştır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%54,5
%18,2
%18,2
%0
%9,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.10.2020

süper

en sevdiğim yazarın en iyi kitaplarından

30.09.2018

Yorucu

Yazarın hayranı olmakla birlikte okumakta en çok zorlandığım kitabıdır. Noktalama işaretlerinin yok denecek kadar az olması diktatörün yaptığı  saçmalıkları bir olay örgüsü içinde değil de sürekli mırıldanır bir tonda durmaksızın anlatması okumayı zorlaştırıyor.  Yorucu bir kitap. Yine de yazarın hatrına okunur.

27.08.2015

başkanımız

he diktatör!ün odasına çekilip yalnızlığıyla boğuştuğu bir an vardır. marquez!in ustalık eseri. kapının 3 kilidini üç sürgüsünü aralayıp içeri buyurmaz mısınız ?

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.