4/5 - 23 Kişi Yorum Yap
27,95 TL
43,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 08 Mayıs - 13 Mayıs
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Başkaldıran İnsan Kitap Açıklaması


"Başkaldıran İnsan", başkaldırının kendisidir, ama ılımlı ve insanın boyutlarında. "Başkaldıran İnsan", adalete ve özellikle doğruluğa vurgundur, mutlak olan'ın iğvasından, mitoslardan, gurur, horlanma ve kanın romantik başdönmelerinden uzak durur. Ama insan, ne ise, o olmaya yanaşmayan tek yaratıktır. Bu yadsıma onu intihara mı, yoksa bir başkasını öldürmeye mi götürür? "Hayır!" demeyi bilen insandır "Başkaldıran İnsan", ama kime, neye, nerede, nasıl? Başkaldıran insanı kuşatan 'hayır'ın içeriği nedir? Bunun yanıtı "Başkaldıran İnsan"da...


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 285

Baskı Yılı: 2015


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 274

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Başkaldıran İnsan, 1952 yılında Camus’yla Sartre arasında yaşanan çatışmayı akıllara getirir. Aynı zamanda metafizik özgürlükle gerçek devrim arasındaki çatışmayı da temsil eder. 2. Dünya Savaşı’nın sonunda, Fransızlar sosyal değişim ve eylemciliğin hasretini çekmektedir. Günün eğilimi Sartre’dan yanadır. Başkaldıran İnsan, sağ görüşlü gericiliği desteklemekle suçlanır. Gerçekten desteklemekte midir? .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%54,5
%36,4
%4,5
%0
%4,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.02.2019

Çağın insanı : Başkaldıran insan...

Albert Camus İki bin yıllık düşünce tarihimizde "Başkaldıran İnsan"ı arayarak "başkaldırının" varoluşsal özelliğini açıklamaya çalışır. Nietzsch ve Steiner'den,Rus yoksayıcılarına; 18.yüzyıl aydınlanmacı filozoflarından;Dostoyevski'ye; Marks ve Lenin'e kadar çok yönlü analizleri olan önemli bir kitap.Başkaldıran İnsan, iki bin yıllık insanlık tarihinin hayal kırıklığına yönelik eleştirel bir bakış açısı ile tarihsel durum ve olayları açıklamaya çalışıyor. Pek az kitabın Camus'un Başkaldıran'ı kadar zamanlı olduğunu düşünüyorum. Modern düşüncenin doğuşu olan Avrupada, insan kıyımlarının ve toplama kamplarının belleklerde yer edindiği bir dönemde;İdeolojilerin gökteki Tanrı'yı yere indirdiği;kitlesellik karşısındaki insanın acizliği karşısında varoluşsal çabasını anlatmaya çalışıyor.

28.12.2016

Tahsin Yücel'in dili

Her çevirmen, eseri yeniden yaratır. Edebiyatımızın önemli yazarlarından biri olan Tahsin Yücel'in kendine ait bir dili, bir üslubu vardır ve eserlerinin yanı sıra çevirilerine de kendi üslubunu yansıtır. Bu eserin çevrildiği yıllarda söz gelimi "zafer" değil "utku" sözü yaygındı; çeviri eserleri değerlendirirken dönemin şartlarını hesaba katmak ve çevirmenin diline ve üslubuna saygı duymak gerekir diye düşünüyorum. Tahsin Yücel'in kitaplarını okuyabilmek, bir alışkanlık gerektirir.

25.04.2016

kitaplar anlaşılmak için yazılır

bir kitabın temel amacı insanlara bir fikri ANLATMAKTIR . ben bir kitabı anlamadıktan sonra isterse 3 bin yıl önceki öztürkçeyi kullansın bana hiçbir faydası olmaz. kitaplar konuşulan dilde olmalı, yazarların egolarını tatmin etmek için uydurdukları anlaşılmaz bir dilde değil

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.