3,5/5 - 19 Kişi Yorum Yap, Kazan!
9,8 TL
14,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 29 - 31 Ocak
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İvan Sergeyeviç Turgenyev (1818-1883): Yapıtlarıyla, 19. yüzyıl Rus klasikleri arasında Avrupa'da (bu arada bizde de) en önce çevrilen ve tanınanlardan biri olmuştur. İlk Aşk ve Arefe'den Duman ve ham Toprak'a pek çok nitelikli öykü, uzun öykü ve roman yazmış olmasına karşın, Turgenyev adı günümüzde de, 1862'de yayımlanan ve geleneksel otoritelerin tümünü birden hiçleyişin simgesine dönüşen oğul Bazarov tipini yarattığı Babalar ve Oğullar romanıyla özdeşleşmiş gibidir.

 

 

Puanlamalar

%31,6
%31,6
%26,3
%0
%10,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

29.12.2019

eski ve yeni savaşı

Önce bir baba ve oğlunun hikayesini anlattığını düşündüğüm bu kitap, aslında iki jenerasyonun bölünmüşlüğünü anlatıyor.Yerleşik inançlarını terketmiş Arkadi ve arkadaşı Bazarov; okullarını bitirip evlerine döndüklerinde, aileleriyle yaşadıkları çatışma; yeninin eskiyle, modernin gelenekselle, üretimin yıkımla çatışmasına dönüyor. Dönemin Rusya'sında yaşanan geleneksellik ve bireysellik arasındaki çatışmada, babaların kuşağı ataerkil toplumun inançlarını; oğullar ise eski töreleri yok sayma ve yeni inançlar sistemini sembolize ediyor.Turgenyev'i ülkesinden eden bu kitap otoriteye karşı duruşun simgesi. Modern değerlere, şık alışkanlıklara atılan sert yumruklarKuşaklar arasındaki çatışma daha güzel anlatılamazdı.

27.11.2019

TURGENYEV

Bu kitapta Rus aile yapısını derinlemesine görebilirsiniz, şehir dışında üniversite okuyan Rus gençlerin döndükten sonra ailelerine bakış açısı, ailelerinin çocuklarına olan özlemi, kibir, söylenenler-söylenemeyenler. Bu kitabı ilk 5 im arasına koyarım.Muazzam bir eser.

23.08.2019

Turgenyev'in baş yapıtı

Turgenyev'in kuşak çatışmasını harika bir şekilde anlattığı, nihilist Bazarov'un ve onun çaylağı Arkadiy'in ilişkilerini zevkle okuyacağınız bir eser.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız