3,5/5 - 22 Kişi Yorum Yap
9,2 TL
14,0 TL %34
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 28 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 30 Eylül
Standart Teslimat : 01 - 07 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

İvan Sergeyeviç Turgenyev (1818-1883): Yapıtlarıyla, 19. yüzyıl Rus klasikleri arasında Avrupa'da (bu arada bizde de) en önce çevrilen ve tanınanlardan biri olmuştur. İlk Aşk ve Arefe'den Duman ve ham Toprak'a pek çok nitelikli öykü, uzun öykü ve roman yazmış olmasına karşın, Turgenyev adı günümüzde de, 1862'de yayımlanan ve geleneksel otoritelerin tümünü birden hiçleyişin simgesine dönüşen oğul Bazarov tipini yarattığı Babalar ve Oğullar romanıyla özdeşleşmiş gibidir.

 

 

Puanlamalar

%31,8
%36,4
%22,7
%0
%9,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.09.2020

Kuşak çatışması ve sonuç

Her ne kadar nihilizm akımının örneğine yer verilse de, Turgenyev kuşak çatışmasını harika bir desenle romanına işlemiş. Ve daha da önemlisi, kuşak çatışmasının sonucu. Onu da kitabı okuyanlar öğrenecek.

03.08.2020

güzel

kuşak çatışması jenerasyon farkı ne derseniz diyin çok samimi bir dille anlatılmış, rus edebiyatı favorim her zaman

29.12.2019

eski ve yeni savaşı

Önce bir baba ve oğlunun hikayesini anlattığını düşündüğüm bu kitap, aslında iki jenerasyonun bölünmüşlüğünü anlatıyor.Yerleşik inançlarını terketmiş Arkadi ve arkadaşı Bazarov; okullarını bitirip evlerine döndüklerinde, aileleriyle yaşadıkları çatışma; yeninin eskiyle, modernin gelenekselle, üretimin yıkımla çatışmasına dönüyor. Dönemin Rusya'sında yaşanan geleneksellik ve bireysellik arasındaki çatışmada, babaların kuşağı ataerkil toplumun inançlarını; oğullar ise eski töreleri yok sayma ve yeni inançlar sistemini sembolize ediyor.Turgenyev'i ülkesinden eden bu kitap otoriteye karşı duruşun simgesi. Modern değerlere, şık alışkanlıklara atılan sert yumruklarKuşaklar arasındaki çatışma daha güzel anlatılamazdı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.