4/5 - 15 Kişi Yorum Yap
9,1 TL
14,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 09 Nisan
Standart Teslimat : 11 - 13 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

"Güneşten ağır ağır gölgeye geçilir gibi, pek de anlamadan akşam olur gibi, ışıklı, neşeli bir yüzden kederlere geçti Aziz bey. Kederli bir mazisi oldu. Burnu havada, başı dikti hep. Başka türlü yaşamayı beceremediyse de, o gece, Haliç’in kirli sularına bakarken anladı ki hep öyle, burnu dik yaşadığını sanmış. Oysa şiddetle yanılmış. Ve yine anladı ki hayatı tümüyle bir yanılgıymış."

Daha önce Taş-Kâğıt-Makas ve Evvelotel adlı öykü kitaplarını da yayımladığımız Ayfer Tunç’u geniş okur kitlelerine tanıtan ve çağdaş Türk öykücülüğünün bir klasiği olmaya aday kitabı Aziz Bey Hadisesi’nin yeni basımını sunuyoruz. Öykünün kahramanı Aziz Bey, Tunç’un, insan olmaktan doğan zaaf ve yanılgılar nedeniyle yaralanmış, boşa geçmiş hayatlar üstüne yapılandırdığı öykü evreninin en hüzünlü, en gerçek kişisi. Bazı okurlara, meyhanelerde benzerini aratacak kadar kanlı canlı ama mahzun gelen Aziz Bey’in öyküsünü okurken, bir hikâye kişisinin varlığını çok yakınınızda hissedeceksiniz.

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Ayfer Tunç Söyleşisi
Söyleşi Editörleri: Erdem Öztop ve Senem Kale.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%73,3
%20
%0
%0
%6,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

01.04.2019

Harika bir eser

Bir anlık öfkeler, ömürlük umutlar, gururdan ödün vermeyen bir yürek, eğilmeyen inatçı bir baş, bir yaşama yayılan yanılgılar... Ayfer Tunç, zaaflarıyla, iyi yanlarıyla, acınacak halleriyle, acımasızlığıyla kanlı canlı, müthiş bir karakter yaratmış: Aziz Bey... Okurken ve sonrasında zihnimi kurcalayan en büyük soru, “Şu, bir anlık öfke dediğimiz şey aslında bir anlık mı?” idi.Oysa pek bir anlık olmuyor öfkelerArkasında kapı gibi birikmişler birikmişler... Bu fırtınaya kapılmamak için ise yol haritası basit de uygulaması pek basit değil her zaman için.Velhasılıkelam, Ayfer Tunç’tan taş gibi sağlam, hem hayran bırakan hem düşündüren bir eser... Ama bilmiyordu ki vücudun ruha ihanet etmediği anlar pek azdır. Ne çok ister insan büyük kederlerin ardından ölüp gitmeyi de, başaramaz. Ruh, başına kara bir hale takarak göğe yükselmek için çırpınır ama vücut dünyalıdır yer, içer, yaşar.

07.02.2019

İyi bir kalemden güzel bir öykü

Kitabımız Aziz bey’in hikayesini anlatıyor, Aziz beyimizden hiç hoşlanmamama rağmen 🤭 öykünün anlatımını sevdim 👍🏻 hatta kitabı bitirdikten sonra baştaki 2 sayfayı tekrar okudum. Çünkü hikaye sonucu anlatıp sonra bu sonucun nedenlerini anlatıyor. Ayfer Tunç çok iyi bir kalem 👏🏻👏🏻 esas oğlanı sevmesem de iyi bir öykü kitabı, öneririm. Belki de en zoru pek de hoş olmayan bir karakter üzerinden öykü yazmak ve o öyküyü okutmaktır. 👏🏻👏🏻👏🏻

17.06.2010

Tamamlanmamış aşklar

"Aziz Bey Hadisesi" Ayfer Tunç'un okuduğum ilk kitabı. Neredeyse öykülerin tümünde tamamlanmamış aşkların etrafında dönen yıkımlar var. Hikayeler ardarda dizilince; şöyle moral verici bir öykü, en azından farklı bir tema var mı diye bekleyip durdum ama yoktu. Yine de kitabın üstümdeki etkisi sarsıcıydı. Keşke kitapta kızabileceğimiz kahramanlar olsaydı, kötü niyetli insanlar mesela... Ama kitapta tek bir insana kızamıyorsunuz, kızdığınızsa bu insanların yazgıları..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız