32,5 TL
Standart Teslimat : 06 Temmuz - 09 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Aşk ve Gurur ve Zombiler Kitap Açıklaması

 


Jane Austen'ın sevilen romanının kemik kıran zombi kaosu sahneleri eklenmiş yepyeni ve genişletilmiş versiyonu böyle başlıyor. Öykümüzün başında sessiz sakin İngiliz köyü Meryton tuhaf bir salgının pençesine düşmüştür... ve ölüler dirilmektedir! Hırçın kahraman Elizabeth Bennet zombi tehdidini ortadan kaldırmakta kararlıdır, ancak küstah ve kibirli Bay Darcy'nin gelişiyle dikkati kısa sürede dağılır. Bunu iki genç aşığın arasındaki hayli eğlenceli ve genelde uygarca geçen duygusal çatışmalar ile zombilere karşı verilen ve pek de duygusal olmayan kanlı çatışmalar takip eder. Elizabeth, Şeytan'ın veletlerini yenebilecek midir? Ve toprak sahibi züppe soyluların sosyal önyargılarını alt edebilecek midir? Romantizmle, kalp kırıklıklarıyla, kılıç dövüşleriyle, yamyamlıkla ve binlerce çürüyen cesetle dolu olan Aşk ve Gurur ve Zombiler, dünya edebiyatının bir başyapıtını gerçekten okumak isteyeceğiniz bir kitaba dönüştürüyor.

JANE AUSTEN, İngiliz Edebiyatı'nın Sense and Sensibility, Persuasion ve Mansfield Park gibi başyapıtlarının yazarıdır. SETH GRAHAME-SMITH How to Survive a Horror Movie ve Pardon My President kitaplarının yazarıdır. Bir ara okulda İngiliz Edebiyatı dersi almışlığı vardır. Los Angeles'ta yaşamaktadır.Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Domingo Yayınevi

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

ÖLÜLERİN DARCY’Sİ

“Şu evrensel olarak kabul edilen bir gerçektir ki, beyin sahibi bir zombinin mutlaka daha çok beyne ihtiyacı vardır.”

Jane Austen’ın mezarında kemiklerini sızlatacak... Veya kollarını uzatarak doğrulmasına yol açacak bir giriş cümlesi bu. Çünkü yazar Seth Grahame-Smith, Austen’ın kraliyet dönemi klasiğini alıp Aşk ve Gurur ve Zombilere dönüştürdü. Austen’ın orijinal metninin büyük bir kısmının kullanıldığı roman, ilk popüler ‘karma’ edebi eser olarak övgü topluyor. Türlerin tuhaf bir karışımı olan kitapta Elizabeth Bennet, sakin Meryton kasabasını zombi tehdidinden kurtarmakta kararlı olan bir kung-fu ustası. Kitabın yayınlanışı tarihi, Jane Austen’ın döneminde saldırıya geçen uzaylılarla ilgili bir bilimkurgu-korku draması filminin planlandığı bir zamana denk geliyor. Elton John’ın film şirketi Rocket Pictures, Gurur ve Avcı filminin çekimlerine bu senenin sonunda Londra’da başlayacak. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

"Mezarında kemiklerinin sızlayacağını veya oradan çıkmaya çalışacağını sanmıyorum. Bence gülümserdi ve sonra da bana 1 milyar dolarlık tazminat davası açardı..." Yazar Seth Grahame-Smith’in bu sözleri, İngiliz edebiyatının kraliçelerinden Jane Austen için... Zira her kim ölmüş bir yazarın klasikleşmiş bir kitabını alıp içini zombilerle doldurursa, ister istemez başına gelecekleri, hem arkasından hem önünden konuşulacakları düşünür. Verdiği röportajlardan öyle anlaşılıyor ki Smith de, Jane Austen’in “Aşk ve Gurur”unu zombileyip “Aşk ve Gurur ve Zombiler” haline getirdiğinden beri kendini dünyaya karşı savunmaya geçmiş. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.09.2009

Gayet de olmuş...

Gerçekten merak ediyodum bu kitabı bu kadar meşhur yapan ne, malüm internette binlerce fanatiği var. İnsan zevzeklik midir diye bir şüpheye kapılıyor ismini duyunca ama inanın kesinlikle değil. Öyküyü zombileme hadisesi zekice ve çok tadında yapılmış. Ben çok eğlendim okurken, daha da enteresanı bu hali ile sanki daha bile romantik geldi bana. Ama bu versiyonun filmi yapılırsa Bay Darcy´i beyzade Collin Firth´ten ziyade Jason Statham´a falan oynatmaları daha uygun olur sanki. Lakin Keira Knightley cuk oturur, hatta bu versiyonun yazılmasında ilham kaynağı oysa şaşırmam. Özellikle Karayip Korsanları´ndaki karakterinin aynısı.  

12.09.2009

dahice

Ohh, ilk ben eleştirdim: )

12.09.2009

en sonunda...

Heyecanla beklediğim kitap en sonunda Türkiye´de..

"En iyi zombi hikâyesi, hiç bitmeyen zombi hikayesidir"

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.