67,9 TL
Hızlı Teslimat : 10 Ağustos
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Aşk (Pembe Kapak) Kitap Açıklaması

 

Yazarın 2009 yılında Doğan Kitap tarafından K.Yiğit Us çevirisiyle yayımlamış olduğu eseridir. Kitabın kapağında fotoğraf sanatçısı Ebru Bilun Akyıldız’ın “Kadın Kalbi” adlı fotoğrafı yer almaktadır.

Elif Şafak bu kitabında biri günümüzde, diğeri ise 1200’lü yıllarda geçen iki öyküyü anlatıyor. Kitap iki farklı öykü şeklinde kurgulanmış olsa da bu iki hikayeler  “aşk” temelinde birbirlerine bağlı. Yazar bu kitabı için “Ben "aşk"ı anlatmak istedim. Hem dünyevî hem manevî boyutlarıyla aşkı yazdım.” demiştir.

Ella Rubinntain, 40 yaşında bir ev hanımıdır ve düzenli bir hayatı vardır. Bir gün bir yayınevinde editör asistanı olarak işe başlar ve eline incelemesi için bir kitap geçer. A. Z. Zahara adındaki gölgede kalmış bir yazarın eserini inceleyen Ella, kitabın tasavvuf felsefesinden oldukça etkilenir. Ella, etkisinde kaldığı bu kitap nedeniyle bir arayışa düşecektir. 

Kitabın en ilgi çekisi yanı ise Elif Şafak ‘ ın Aşkı 40 kuralla sıralaması. Yazar bu 40 kuralı Şems’in söylemlerinden ilham alarak oluşturmuştur.

Sayfa Sayısı: 420

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Doğan Kitap

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Aşk, IMPAC Uluslararası Edebiyat Ödülü'ne aday
Haber

Merkezi İrlanda-Dublin’de bulunan ve çağdaş dünya edebiyatının en istikrarlı ve en prestijli ödüllerinden biri kabul edilen MPAC Edebiyat Ödülü'ne Elif Şafak'ın Aşk romanı aday gösterildi.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Fikri Sabit

Eylül’ün ilk haftası, edebiyat dünyasından magazine kayan bir havada Elif Şafak savaşlarıyla geçti malum. Yazarın son romanı Aşk’a dair rakkamlar ortaya serilince roman yayımlandıktan sonra kendini zorla da olsa tutmuş olanlar, kelimenin tam anlamıyla patladı. Aylardır, Şafak’ın reklam kampanyasını, çoksatarlar listelerini görmezden gelip “romana odaklanmaya çalışıyorculuk yapanlar” sustu, kendini zorla tutmuş olanlar sahne aldı.Ve hemen ardından yazardan gelen narin bir yanıt, suları biraz da olsa durulttu.


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

13.07.2020

değerlendirme

Okudum, etkileyici bir kitap

18.10.2019

okunmalı

mevlana ile şemsitebrizi hakkında değişik kitaplarda okumuştum . burda 2 aşk var biri arkadaş dost biri karşı cins . okunmalı .

23.04.2019

Aşk

Dini tasavvufu sıkmadan aman şurayı da bir geçeyim demeden son sayfaya kadar soluksuz okutanKitabı okumaya başladığında sıkılırım ben bundan ya diyipte kitabın içinde kaybolup huzur bulmak Huzur bulduran kendini sorgulatan ender kitaplardan

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.