27,3 TL
Standart Teslimat : 13 Ağustos - 16 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Aşık Kadınlar Kitap Açıklaması

 


Modernist sanat akımının önemli yazarlarından D.H. Lawrence'ın en incelikli, en yetkin yapıtı sayılan Âşık Kadınlar, İngiltere'nin, maden işletmeleriyle ünlü bir taşra kentindeki Ursula ve Gudrun kardeşlerin aşk öyküleri üzerine kurulmuş. Ursula cinsellik konusunda farklı görüşleri olan bir aydına, Gudrun ise cinselliği pratik boyutta yaşayan zengin bir sanayiciye âşık oluyor. Bu iki çiftin birbirleriyle ve çevreleriyle olan ilişkilerinde, çelişki dolu bir beklentiler yumağının çözülüşünü izliyoruz.
D.H. Lawrence'ın Lady Chatterley'in Sevgilisi ve Gökkuşağı romanları gibi Âşık Kadınlar da ilk yayımlandığında cinselliğe ağırlık veren yapısı nedeniyle sert eleştirilerle karşılandı, hatta müstehcen olarak damgalandı. Oysa Âşık Kadınlar, iki kardeşin ilişkilerinin yanı sıra, alttan alta yazıldığı dönemin kültürel değişimini de yansıtıyor. Kitapta savaştan hiç söz edilmiyor olsa da, sanayileşmiş dünyadaki gelişmelerin Birinci Dünya Savaşı'nda yaşanan insan kıyımına yol açtığı ve bu koşullarda kendimize "insan" demenin bir anlamı olup olmadığı sorgulanıyor. Böyle bir ortamda aşk, evlilik, aile, dostluk gibi insanca ilişkilerin gerçek değeri sorusuna yanıt aranıyor


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 540

Baskı Yılı: 2009


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 454

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

08.03.2019

Etkileyici

Aradan yüzyıl geçmesine karşı yazarın oluşturduğu kişiliklerde kendimi,dünyadan kesitleri gördüm.Ve beni en çok etkileyen şey okurken âdeta orda bulunmuşum gibi hissetmem oldu.Yazıldığı döneme yaptığı göndermelerle, kişilerin iç yaşamlarına, hayata ve özgürlük kavramına yaklaşımlarını ise o kadar akıcı ve insanı alan bir dille anlatmış ki fark etmeden birçok şeye bizleri yanıt arar hale getiriyor.

26.12.2012

etkileyici

Okumamın üzerinden uzun bir zaman geçmiş olmasına rağmen kitabın tadı damağımda hala... Son derece güçlü bir kalem ve okunması gereken çarpıcı bir kitap...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.