24,9 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Anılarla Vatansızların Zaferi Kitap Açıklaması

 

“Kıbrıs Adası Hiçbir Zaman Bu Kadar Mükemmel Anlatılmadı”

Kıbrıslı bir köylü çocuğu, Türk Mücahit Ordusuna katılışından KKTC’nin ilk Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı oluşuna kadar uzanan yaşam öyküsünü Kıbrıs Adasının tarihiyle beziyor. Bize düşense soluk almadan okumak...

Arka kapak yazısından...

Eşine az rastlanan, yarı belgesel öz yaşam öyküsüyle Kıbrıs’ın zor dönemlerine ışık tutan, otantik dili, içten anlatısı, gerçeği miras bırakma çabasıyla öne çıkan özel bir kitap. Bir yurtseverin; halkı, özgür ve onurlu yaşayacağı toprakları için, mücadelesinin ve özverisinin abartısız, olduğu gibi, sade anlatısı... Kıbrıs Adası, vatansız bırakılan bir avuç köylü, kentli, öğrenci, işçi, kadın, çocuk ve yaşlının direnişiyle vatan olurken yaşananların ilk elden sunumu… “İçerden” birisi olarak yazar, unutulmaması gereken olayları aktarıyor ve günlerin acısını, hüznünü, mutluluğunu, gururunu, birlikte yaşadıklarıyla paylaşıp sonraki kuşaklara eşsiz bir kaynak bırakıyor.

Öz yaşam öyküsünü yazmak, yeniden yaşamak gibidir. Hasan Özbaflı, köylü doğduğu Ada’da mücahitliğe adım atışını, ailesini bırakıp giderken yaşadığı “genç” acısından ilk bakanlığa uzanan onurlu ve dirençli yaşamını, Kıbrıs’ın vatan oluşunun öyküsüne iliştiriyor, her şeyi yeniden yaşıyor.

İçten, gerçekçi ve özel bir dile, anılar, fotoğraflar, belgeler ilişiyor. Bir ömürlük zaman seferinde, zafere koşuşun yolcu koltuğuna okuyucuyu oturtuyor.

Söz uçuyor, yazı kalıyordu, Kıbrıs’ın gerçek öyküsü kalıcı olsun, kuşaktan kuşağa ulaşsın istedik.  

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.