4/5 - 10 Kişi Yorum Yap, Kazan!
7,0 TL
10,0 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 - 30 Ocak
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kafka, içinde yaşadığı dönemin, o dönemin olaylarının değil, gelmiş geçmiş tüm zamanların toplumsal mekanizmalarının yarattığı yalnızlığı, anlamsızlığı betimlemiştir. Kuşkusuz, karanlık bir tablodur bu. Bu karanlık tabloyu aydınlatan ise Kafka Güneşi'dir. Bu kitap, Kafka'nın ardında bıraktığı tamamlanmış ender elyazmalarından biridir. Tüm aforizmalar Kafka tarafından tek tek numaralandırılmıştır. Max Brod, altısı, küçük okul defterlerine yazılmış aforizmalardan, kısa öykücüklerden, çeşitli konulardan oluşan bu elyazmaları "yığınını" Taşrada Düğün Hazırlıkları başlığıyla tek bir kitapta toplamıştır. Daha sonraları birçok ülkede, bu kitaptan küçük başka kitaplar üretilmiştir: Babaya Mektup ve Aforizmalar gibi. Bu kitaptaki aforizmaların tam olarak ne zaman yazıldığını bilmiyoruz. Ferit Edgü'nün önsözünden.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 109

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 21

Baskı Yılı: 2010


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Sizin Kafka’nız hangisi?
Metin Celâl

Kafka kült bir isim. Sadece eserleriyle değil, hayat öyküsüyle ve hatta fotoğrafıyla da... Dolaşımdaki iki fotoğrafı Che ya da James Dean’inkiler gibi dünyada en çok bilinen fotoğraflardan. Yüzü marka haline gelmiş. Hediyelik eşyalara, tişortlara basılmış. Fotoğraflarındaki masum bakışla birlikte hayat öyküsü birleşince bu imge daha da kuvvetleniyor. Genç yaşta veremden ölmüş olması, hayattayken hiç tanınmamış bir yazar olması, “ben ölünce tüm eserlerimi yakın” vasiyeti, ölümünden sonra kitaplarının yayınlanması, despot baba, kırık aşk hikayeleri, kadınlarla hiç ilişki kuramamış olması, kötü iş koşulları, yoksulluk, azınlık olmak... Kitap okuyan okumayan herkes onu tanıyor, hayat öyküsüne aşina.   

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%40
%50
%10
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

22.10.2019

kafka okunmalı

Aforizmalar kitabında okuduğum en güzel Kafka eserlerindendir. Aforizmada insan,hayat,cennet,günah ,hakikat,ölüm gibi kavramlar öne çıkıyor. bahsedilen temalar çoüunlukla kayıtsızlık, kısıtlanma, özgürlük sorgulamasıyla birlikte pozitif ve negatif özgürlük kavramları,soyutlanma, Kafka'nın hedef ve süreç konusundaki düşünceleri, Tanrı inancı konusundaki cereyanlarından oluşur.Kafka sevenlerin kitaplığında mutlaka bulunması gereken bir kitap

12.03.2019

OKUYUN HARİKA BİR KİTAP

BU KİTABI OKUMAYA BAŞLAYAN HERKES FRANZ KAFKANIN BU VE BUNUN GİBİ DİĞER KİTAPLARINI ELİNDEN DÜŞÜRMEYECEK VE MERAKLA OKUMAK İÇİN BİR VAKİT BULACAK BİR VAKİT AYIRMAK İSTEYECEK.BENCE SİZDE AFORİZMALARI ALIN VE OKUYUN.SADECE AFORİZMALARI DEĞİL FRANZ KAFKANIN DİĞER ESERLERİNİ DE ALIP OKUMALISINIZ.BEN BİR KİTAP KURDU OLARAK SİZLERE ŞİDDETLE TAVSİYE EDİYORUM    :D =)

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız