Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

A'dan Z'ye Tıbbi Bitkiler Kitap Açıklaması

 

6 Profesörden Tamamlayıcı Tıbbın Onayladığı 224 Tıbbi Bitki ve Bunların Güvenli Kullanım Rehberi

İnsanlık kültürünün en eski eserleri, tedavide kullanılan bitkileri içermektedir. Tedavide kullanılan bu bitkiler binlerce yıl boyunca denenmiş, bedeller ödenerek özellikleri öğrenilmiş, insanlık hafızasında kuşaktan kuşağa aktarılmış, geliştirilmiş, günümüze kadar getirilmiştir. Elinizdeki bu kitap, uzun yıllarını bu bilime vermiş bilim insanlarından oluşan bir yazar grubu tarafından bilimsel literatür esas alınarak bu kültürün günümüze kadar ulaşan kısmı ve güncel bilgilerin bir araya getirilmesi ile yayına hazırlanmıştır.

Okuru harcıâlem reçetelerle sonuç alınamayacak yollara sokmadan, bilimsel adları, özellikleri verilerek, hangi durumlarda kullanılması ve kullanılmaması gerektiği, hangi kısımları hangi biçimde hazırlanırsa en iyi sonucun alınacağı bilgileriyle okuyucuya sunulmuştur. Kitap, hem bu zengin bilimsel bilgileri hem de hangi durumda hangi bitkinin kullanılacağına dair detaylı bir listeyi kapsamaktadır.

‘Doğalsa zararsızdır’ şeklindeki yaygın kanı doğru değildir. Önemli olan doğru bitkinin, doğru kısmının, doğru dozda kullanılmasıdır.

İstismara ve kulaktan dolma bilgilere açık bu alanda bitkilerin bilimsel içeriklerini ve bilimsel hazırlama yöntemlerini konunun gerçek uzmanlarından öğrenerek sağlığına dahil etmek isteyen okurlarımız için...

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.03.2021

memnuniyet

Kitapta oldukça hap bilgiler var.Sıkılmadan okunuyor.

06.06.2020

Aydınlatıcı

Kitabı aldım.İnceledim.Meraklısının işine yarar.

04.06.2020

Gerçek Yorum

Kitabı aşkla aldım.. Heyecanla diyelim, abartmıyayım! Fakat hiç de öyle değil google falanca bir bitkiyi yazıp araştırdığınızda daha fazla bilgi açılıyor. Mesela; Sarı Kantaron hakkında 2 sayfa fayda ve kullanım ayrıntısı bulabilirsiniz internette ama kitaba gelince yarım sayfadan az, aldığım için yaşadığım hayal kırıklığını biliyorum. Bazı bitkilerde eksik, olacağını düşündüğüm.. Bu kadar konusunda uzman kişi belirtildiği için beklentim yüksekti ama maalesef sınırlı bir kitap olmuş Bunun haricinde bolca zararları kısmına yer verilmiş. Şöyle hastalığınız varsa... Küçük çocuklarda kullanımı.... vb. bilgilere yer verilmiş bolca. Bilgilerinize.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.