4/5 - 57 Kişi Yorum Yap
15,3 TL
25,5 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 24 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 26 Eylül
Standart Teslimat : 28 - 01 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Yemek pişirerek, yemek yiyerek, yemekler aracılığıyla aşk ilanı, tinsel ve tensel iletişim gerçekleşebilir mi? Laura Esquivel, "Acı Çikolata" ile, içinde yemek tarifleri, aşk öyküleri ve kocakarı ilaçları bulunan bu romanla bu iletişimin gerçekleşebileceğini kanıtlıyor. Yüzyıl başlarında Meksika'da devrim, eski kolonyal toplumun son kalıntılarını temizlerken, aile geleneğine göre evlenmesi olanaksız, ama buna karşın Pedro'ya delicesine tutkun Tita, yemek yapmayı aşkının iletişim aracına dönüştürüyor. Laura Esquivel bu olanaksız aşkı yemek ve kocakarı ilaçları tanımlarıyla dile getiriyor ve sarsıcı, büyüleyici bir dille bu aşkın ezgisini yaratıyor; yarım kilo soğan, iki baş sarmısak, bir tutam fesleğen, romanın her satırından fışkıran yakıcı aşkın simgesine dönüşüyor. Yazarın ironik, neşeli ve yumuşak bir dili var; yaşam sevgisi ve tensel aşk bu dil içinde büyülü gerçekliğe bağlanıyor. Hiçbir kadın yazar, kadın dünyasını bu düzeyde dile getiremedi. Kısa zamanda on beş dile çevrilen ve yazarın senaryosuyla sinemaya aktarılan, filmi ülkemizde de büyük ilgiyle karşılanan "Acı Çikolata", başta Meksika ve ABD olmak üzere yayımlandığı her ülkede satış rekorları kırdı. Bir kez okumakla yetinemeyeceğiniz bir roman.


 


(Tanıtım Bülteninden)

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

İnce şeyler manifestosu...
Fikri Sabit

Ah, kimselerin vakti yok / Durup ince şeyleri anlamaya // Kalın fırçalarını kullanarak geçiyorlar / Evler çocuklar mezarlar çizerek dünyaya...

Gülten Akın’ın İlkyaz’ı dilimin ucunda, aklıma takılı, okudum elimdeki yeni kitabı, kısacık bir gün ve şiir boyunca... Birileri daha ince şeyleri anlamaya, onlara vakit ayırmaya davet ediyordu, ince ince ses yükseltiyordu, dikkatimizi çekmeye çalışıyordu. Şaşırmadım hiç, ne de olsa ilkyaza çok az kaldı diye düşündüm ve davete bir şiirin sonu gibi ıslıkla cevap verdim...

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

1001 Kitap'tan 1'i

"O günden sonra, Tita’nın hâkimiyealanı mutfak oldu…"

Meksika’da geçen bu keyifli aşk hikâyesinin 12 bölümünden her biri bir ayın adını taşır ve bir yemek tarifiyle başlar. Malzemelerin birleşiminden ortaya, anlattığı mutfak gibi dünyevî zevk ve lezzetlerle dolu bir kitap çıkar. Böylece yemek yemek nasıl günlük yaşamımızın vazgeçilmez parçasıysa, yemek tarifleri de Acı Çikolata’nın o derece vazgeçilmez bir parçası haline gelir. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%69,6
%21,4
%5,4
%1,8
%1,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

12.08.2020

Tita

Enteresan,sürükleyici ve etkileyici bir roman.Bir kadın baş karakter yaratmış güzel bir kitap.Filmi de çekilmiş,izlemeli.

04.12.2019

keyifli bir kitap

kendi içinde hayata dair hoş detayları da barındıran keyifli bir kitap.. olayların hızlı akışı bana biraz marquez etkisi de yaşattı. anlatımı sürükleyici..

20.05.2019

Sürükleyici

Kitap okumaya ara verdiğiniz ve sonra hangi kitapla başlasam dediğiniz zamanda alabileceğiniz bir kitap . Ben bir günde okudum şimdi elden ele 4. Kişide ... Çıplak bir gerçeğin masalsı anlatımı...  geleneğin her yerde zorbalığa mutsuzluğa dönüşebileceğinin kısa bir özeti.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.