71,85 TL
Standart Teslimat : 01 Nisan - 04 Nisan
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zet Zeka Dik Go Genel Kültür Eğitim Oyunu Ürün Açıklaması

 

Zet Zeka Eğitim Oyunu

Sayı kartlarını karıştır (Sarı ve yeşil renkte dairesel kartlar)  ve her bir oyuncuya kapalı olarak dağıt, Oyunu oynayan kişi sayısı 1'den 3'e kadar ise: Her bir oyuncuya 9'ar Sayı Kartı dağıt. Oyunu oynayan kişi sayısı 3'ten fazla ise sayı kartları oyuncular arasında eşit bir şekilde paylaştır, Sayı Kartı artarsa onları oyundan çıkart.

Oyunda yer alan her bir kişi Sayı Kartını kapalı bir şekilde, deste halinde önlerine koyar, kartlarına bakmazlar.

Soru Kartlarının oluşturduğu dikdörtgen kağıt destesi karıştırılıp herkesin ulaşabileceği bir noktaya kapalı olarak konulur.

 

Oyuna başlayacak olan kişi sayı kartlarının olduğu destesinin en üstündeki sayıyı açarak oyuna başlar. Sayı kartını oyun alanının ortasına koyar. Sayıyı sesli bir şekilde oyun arkadaşlarına söyler. Oyun belirlenen yönde devam eder (İster saatin ilerleyişi yönünde ister saatin ilerleyişinin aksi yönde). Burada sayı kartları oyun devamında üst üste konuldukça bir deste oluşturacaktır.

İkinci oyuncu kendi destesinden en üstteki sayı kartını açar ve oyun alanının ortasındaki destenin en üstüne alttaki kartı tamamen kapatacak şekilde koyar. İkinci oyuncu birinci oyuncunun oynadığı sayı kartı da dahil açılmış olan sayıları da sırasıyla söyler ve sıra üçüncü oyuncuya geçer.

Oyun, sıradaki oyuncunun destesinin en üstündeki kartını açıp, oyun alanın ortasına oluşturulan destenin üzerine koyması ve yerleştirilen tüm sayıları söylemesiyle devam eder.

 

Açılan sayı kartı eğer sarı renkte ve üzerinde SORU KARTI SEÇİN yazısı varsa sarı kartı açan oyuncu sayıları söylemeden önce Dikkat Dağıtıcı Soru Kartı destesinden bir soru kartı çeker. Kartın üzerindeki soruyu okur ve cevaplar. Açılan sayı kartlarındaki sayıları (sarı renkteki sayı kartında yer alan sayı da dahil ) sırayla söyler.  Kullanılan dikkat dağıtıcı soru kartı oyun alanından çıkartılır.

Sırası gelen oyunculardan herhangi biri sayı destesindeki sayı kartlarını doğru bir şekilde sırayla söyleyemezse oyun alanında yer alan destedeki kartlar o oyuncunun önündeki sayı kartı destesine eklenir.

Kendi önündeki sayı kartlarını önce bitiren kişi oyunun galibi olur.

 

Gelişim Alanı: Dikkat-Konsantrasyon, Hafıza Güçlendirme

Amaç: Dikkati en uzun süre tutarak kartlarını bitiren ilk kişi olmak

İçindekiler: Sarı ve yeşil renkte 45 Adet sayı kartı (Daire şeklinde ),Türkçe/İngilizce/Osmanlıca soruların yer aldığı 46 adet Dikkat Dağıtıcı Soru kartı

 

Yaş Aralığı: 6 Yaş ve Üzeri

Oyuncu Sayısı: 2-6 ( Grup Oyunu )

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.