40,6 TL
Standart Teslimat : 01 Temmuz - 04 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Neo Pratik Tavla Kutu Oyunu Ürün Açıklaması

 

Şans değil akıl oyunu!

Zarına Asla Güvenme!

Aklınla Meydan Oku!

Kolay ve Zor Sorularla Tavla Matematiğini Keşfet!

Pratik Tavla'nın özelliği oyun alanının küçük olması ve etrafını çevreleyen duvarlarının olmamasıdır. Böylece  çocuklar, eğlenceli kitapçıktaki anlatım sayesinde tavlayı bir akıl oyunu olarak görecekler ve sadece düşünmeye odaklanacaklardır.

 

Kazanımlar

Kısa ve uzun vadede strateji geliştirme

Olasılık Hesaplama

Kendini kontrol edebilme ve dikkatli düşünme

Yaş : 8 yaş ve üzeri

 

Kutu İçeriği

Ahşap Oyun Alanı

30 adet pul

2 adet zar

Eğlenceli kitapçık

 

Tavla, her oyuncunun 15’er pul ile oyuna başladığı 2 kişilik bir masa oyunudur. Pullar, gelen zarlara göre, alandaki “kapı” adı verilen 24 adet üçgen üzerinde hareket eder. Oyunun amacı bütün pulları alandan çıkarıp toplayabilmektir.

Tavlanın tarihi milattan önce 2500’lü yıllara dayanmaktadır. Mezapotamya’da, oyunun

İlk formu “Ur’un Kraliyet Oyunu” adıyla geçmektedir ve farklı olarak dört yüzlü zar ile oynanmaktadır. Zamanla, oyun günümüzdeki halini almıştır.

Tavlada kazanma şansınızı arttırmak için gelen zarlara göre değişkenlik gösterse de her zaman bir en iyi strateji vardır. Gelen zara göre de belirli ve hesaplanabilen alternatif oynama seçenekleri vardır.

Doğru ve dikkatli bir düşünme/hesaplama sürecinden sonra seçenekler arasındaki en iyi oynama şekli bulunabilir.

Çocuklarınızı, kutunun içinden çıkan eğlenceli kitapçıktaki tavla problemleri ve çözümlerini incelemeye teşvik etmeniz çok önemlidir. Böylece bir şans oyunu gibi gözüken geleneksel tasarımlı tavla oyunu, sıradışı basit tasarımı ile çocuklar için bir akıl oyunu haline geliyor.

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.