idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (3)
  • Soru ve Cevap (0)

Tarihin en eski çağlarına doğru uzun soluklu bir yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Cevabınız "Evet!" ise MÖ 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl kitabı tam size göre! Yazar ve Tarihçi Eric H. Cline yıllar süren arkeoloji ve tarih çalışmalarını bu kitapta bir araya getiriyor. Gelin, bu şaşırtıcı ve öğretici esere bir göz atalım.

 

"M.Ö. 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl" adlı kitabı neden okumalısınız?

MÖ 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl kitabı beş bölümden oluşuyor. Kitapta MÖ 12 ila 15. yüzyıllar arasında var olan uygarlıkların durumları ve çöküş sebepleri anlatılıyor. Eserde dünyanın en güçlü devletlerinin nasıl yıkıldığı sebep ve sonuçları ile birlikte işleniyor. İnsan topluluklarının yanı sıra tarihi yerler, buluntu ve yazıtlar da okuyuculara aktarılıyor. Eserde birçok tarihi kaynağa ve araştırmaya da yer veriliyor. Cline bu eserinde Hititlerden Mısırlılara kadar birçok uygarlığın MÖ 1177'de nasıl bir dönem geçirdiğini ve medeniyetlerin birbirleri ile olan ilişkilerini irdeliyor. Savaşlar, iklim değişikliği, istilalar ve benzeri gelişmelerin insanlığa olan etkileri birçok tarihi kaynak ile birlikte anlatılıyor. Yazar hem bir arkeolog hem bir tarihçi gözüyle dönemi inceliyor. Kitapta tarih ile birlikte arkeoloji, sosyoloji ve antropoloji gibi bilimdalları da birlikte işleniyor. Tarihsever her yaştan okura hitap eden eser araştırma-tarih kategorisinde âdeta bir rehber olma niteliği taşıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Bir bilim insanı olan Eric H. Cline'ın 20'den fazla kitabı ve 130'dan fazla makalesi olduğunu biliyor muydunuz? Antropoloji Profesörü Cline araştırmacı, yazar ve arkeolog olarak çalışmalarına devam eder. Yazar 1980'den itibaren Ürdün'den İsrail'e kadar dünyanın birçok bölgesinde araştırma ve kazı çalışmaları yapar. Klasik ve Antik Yakın Doğu ile antropoloji üzerine çalışmalar yapan yazarın kaleme aldığı eserler birçok farklı dile çevrilir. Yazar George Washington Üniversitesinde Antik Tarih ve Arkeoloji Profesörü olarak ders verir ve Capitol Arkeoloji Enstitüsünde başkanlık görevinde bulunur. MÖ 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl, 2014 yılında Amerikan Denizaşırı Araştırmalar Derneği'nden (ASOR) “Nancy Lapp En Popüler Kitap Ödülü"nü kazanır. Ayşegül Kuglin tarafından Türkçeye çevrilen eser New York Times çok satanlar listesine girer. Eser, Bilge Kültür Sanat Yayınevi tarafından okuyucuya ulaştırılır.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Eric H. Cline'ın kaleme aldığı MÖ 1177 Medeniyetin Çöktüğü Yıl adlı eseri beğendiyseniz yazarın Antikçağ İmparatorlukları eserini de inceleyebilirsiniz. Ayrıca Yuval Noah Harari'nin tarih alanında kaleme aldığı Hayvanlardan Tanrılara-Sapiens ve Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi adlı eserlerine de göz atabilirsiniz.

Katkıda Bulunanlar
Yazar:Eric H. Cline
Çevirmen:Ayşegül Kuglin

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.