4/5 - 496 Kişi Yorum Yap, Kazan!
30,6 TL
45,0 TL %32
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 16 Ekim
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

 -Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü?

- Para neden herkesin güvendiği tek şey?

- Kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen?

- Güç elde etmekte böylesine yetenekli olan insanlar neden bu gücü mutluluğa dönüştürmekte başarısızlar?

- Geleceğin dini bilim mi?

- İnsanların miadı çoktan doldu mu?

100 bin yıl önce Yeryüzü'nde en az altı farklı insan türü vardı. Günümüzdeyse sadece Homo Sapiens var. Diğerlerinin başına ne geldi ve bize ne olacak? Çoğu çalışma insanlığın serüvenini ya tarihi ya da biyolojik bir yaklaşımla ele alır, ancak Harari 70 bin yıl önce gerçekleşen Bilişsel Devrim'le başlattığı bu kitabında gelenekleri yerle bir ediyor. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu irdeleyen Sapiens, tarihle bilimi bir araya getirerek kabul görmüş anlatıları yeniden ele alıyor.

Harari ayrıca geleceğe bakmaya da zorluyor okuru. Yakın zamanda insanlar, dört milyar yıldır yaşama hükmeden doğal seçilim yasalarını esnetmeye başladılar. Artık sadece dünyayı değil, kendimizi ve diğer canlıları tasarlama becerisi de kazandık. Peki bu bizi nereye götürüyor, bizi neye dönüştürebilir?

30'dan fazla dile çevrilmiş bu kışkırtıcı çalışma özellikle Jared Diamond, James Gleick, Matt Ridley ve Robert Wright'ın eserlerine aşina okurlar için muhteşem bir kaynak.

"Sapiens, tarihin ve modern dünyanın en büyük sorularını gayet yalın bir dille ele alıyor. Çok seveceksiniz!"

-Jared Diamond, Tüfek, Mikrop ve Çelik'in yazarı-

"Harari'nin eseri kabul görmüş doktrinlerin karşısında duran fikirler ve şaşırtıcı gerçeklerle bezeli."

-John Gray, Financial Times-

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%78,4
%10,6
%5,5
%2,2
%3,3
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

28.09.2019

Mutlaka

İnsan kendinin farkında olmayan bir varlık. Buna biraz ışık tutuyor.

09.09.2019

Son yılların klasiği

Modern insanın kimliği nasıl oluştu? Değerlerimiz, yarattığımız sistemler nasıl işliyor? Nereden geldik, nereye gidiyoruz sorularının cevaplarını barındıran, popüler olmuş ama kaliteyi elden bırakmamış olan bir kitap. Birden fazla okunup ve kitaplıkta bir klasik tarih kitabı olarak yerini koruyacak bir eser.

30.08.2019

kitapseverlerin başucu yapıtı olsun...

bugüne deüin insanlık tarihi konusunda çok kitap okudum, ancak "Hayvanlardan Tanrılara - Sapiens" gibisi olmadı desem yalan olmaz! çok ayrı, çok yeni bilgiler edindim. şu an bir çırpıda usuma gelen "sapiensin" tarımla tanışması... ilk çırpıda, insan için yararlı olduğunu düşünmüştüm! ancak "göçebelikten yerleşik duruma gelme" gelme konusunda harari'nin yazdıkları karşısında hem dondum kaldım, hem de doğru buldum... kitapseverlerin başucu yapıtı olsun...

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız