idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

“Hac Hatıralarım” başlığını taşıyan bu eseri yazar, 1951 yılı Nisan ayında ilk sayısı çıkan “İslamın Nuru” adlı dergide tefrika etmek suretiyle yayımlamıştır. Ali Kemal Belviranlı tarafından çıkarılan derginin son sayısı 1953 yılı Nisan ayında çıkmış ve dergi toplamda yirmi dört sayıya ulaşmıştır. Dr. Öz’ün “Hac Hatıralarım” başlıklı yazıları derginin 2-18, 20 ve 24 nolu sayılarında bulunmaktadır. Bu eserinde Dr. Öz, 1947 yılı Ekim ayında gerçekleştirdiği bu hac seferini yıllar boyu ne kadar arzu ettiğini, yolculuğun nasıl başladığını, konakladıkları menzilleri, karşılaştıkları insanları ve şehirleri, bu hac yolculuğunun onu nasıl manevi bir iklime eriştirdiğini gün gün ve adım adım, çok samimi ve halis duygularla dile getirmiştir. Eserde genel olarak bir seyahatname havası alınmakla birlikte; zaman zaman kişisel deneyimler, duygular, düşünceler ve hatıra kırıntıları da sohbet tadında okuyucuya nakledilmektedir. Umulur ki bu eser hac seyahatnameleri arasında layık olduğu yeri bulur. Metin hazırlanırken yeri geldikçe dipnotlarla bazı açıklamaların yapılması gerekmiştir. Bu amaçla, esas olarak Türkiye Diyanet Vakfı İslam Ansiklopedisi’nden yararlanılmıştır. Ayrıca metnin orijinalinde yer alan bazı basım hataları giderilmiş, yazımda günümüz imlası esas alınmıştır. Metinde yazar genel olarak kutsal yerleri, duaları ve bazı özel isimleri yer yer koyu renkli ve/veya büyük puntolarla yazmış olup, yazarın bu tercihine müdahale edilmemiştir. Okumayı kolaylaştırmak için metin içerisindeki bazı cümlelerden istifadeyle ya da tarafımızdan ilave edilerek ara başlıklar oluşturulmuştur. Bu kıymetli eserin basımını üstlenen Muhayyel Yayıncılık’a teşekkürlerimi sunarım.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.