idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image
  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Türk kültürlerinin bilinmeyen köklerine açılan bir kapı; yazar, eğitimci ve tarihçi SİNAN KAHYAOĞLU’nun Türk Kültür Tarihinin Bilinmeyen Kökleri: SARIKIZ kitabı. Yazılışından yıllar sonra yeniden ele alınarak ilk basımı yapılan bu değerli eser, Kuzey Ege ve Edremit Körfezi yöresinden tüm Türk tarihine ve kültürüne ilginç olduğu kadar şaşırtıcı ayrıntı ve yaklaşımlarla da yeni bir katkı sunuyor.

 

Türklerin Tarih Sahnesine Çıkışı, Türk Kozmogonisi ve Mukaddes Kaz, Tahtacılarda Kazayağı Motifi, Türk Kültürü ile Anadolu Kültürünün Karşılaşması ve Karışması…

 

Bu başlıklar kitabın zengin içeriğinden bazı ilginç ayrıntıları barındırıyor. Mitolojiden Şamanizme kadar uzanan geniş bir kültür ve tarih coğrafyasının merkezinden yer alan Sarıkız kültü, Anadolu’daki en geniş yerleşikliğini yaşadığı Kazdağları-Kuzey Ege’de en coşkulu ve kalıcı şekilde canlı kalmaya ve toplumumuzu etkilemeye devam etmektedir. Bu kitap da bu olgunun zengin bir aynası konumundadır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.