idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (5)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

“Oyuncu anne” mahlasıyla tanınan ünlü çocuk kitapları yazarı Şermin Yaşar’ın renkli dünyasına girmeye hazır mısınız? Eserlerinde ebeveyn ve çocuk ilişkilerini hem eğitici hem mizahi bir yönden kaleme alan Şermin Yaşar’ın Pekicik adlı çocuk kitabı, önemli konulara değiniyor. Çocukların özgür bir birey olarak büyümelerinin önemine dikkat çekmeye çalışan yazar, sizleri Pekicik’in güldürürken düşündüren hikâyesine çağırıyor. Öyleyse gelin, Pekicik adlı eserde sizleri nelerin beklediğinden kısaca bahsedelim.

 

"Pekicik" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çocuk edebiyatının güçlü yazarlarından biri olan Şermin Yaşar, Pekicik adlı kitabıyla 6-8 yaş arası çocuklara hitap ediyor. Toplam 52 sayfadan oluşan hikâyede, Pekicik adlı küçük bir kızın hayatı anlatılıyor. Pekicik’in anne ve babası, itirazdan hiç hoşlanmıyorlar. Bu yüzden de kızlarına Pekicik adını koymaya karar veriyorlar. Kızlarını kendi isteklerine göre yetiştiren aile, her zaman "Peki." kelimesini duymaktan hoşlanıyor. Pekicik, ailesinin onu sevmesini istiyor ve bu yüzden istemese bile onların söylediği her şeye "Peki." cevabını veriyor. Fakat onun hayalleri ve istekleri ne olacak? Kendi kararlarını ne zaman kendisi verebilecek? Bu soruların cevabını öğrenmek için Pekicik'in hikâyesine dâhil olabilir, onun neler yaşadığını öğrenebilirsiniz. Yazar, her kitabında yaptığı gibi Pekicik adlı kitabında da hem çocuklara hem ebeveynlere önemli mesajlar vermeyi ihmal etmiyor. Aynı zamanda kendilik kavramı üzerinde duran yazar, çocukları ve yetişkinleri özgürleşmeye davet ediyor. Özgün bir hikâyeye sahip olan Pekicik, gerek kurgusuyla gerekse çizimleriyle çocukların dikkatini çekmeyi başarıyor. Bir solukta okunan eser, çocuğunuzun tekrar tekrar okuduğu kitaplar arasına girecek.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Şermin Yaşar tarafından kaleme alınan Pekicik adlı kitabın bir seriye ait olduğunu biliyor muydunuz? Benzer hikâyelerden yola çıkarak oluşturulan seri; Hıhıcık, Dahacık ve Pekicik olmak üzere üç kitaptan oluşur. 2021 yılında Doğan ve Egmont Yayıncılık tarafından basılan, hikâyesi Şermin Yaşar’a ve çizimleri Gül Sarı’ya ait olan eser; çocuklar üzerinden ebeveynlere ulaşmayı hedefler. Pekicik kitabında çocukların da bir birey olduklarına vurgu yapan yazar, Dahacık kitabında kusurlara yönelirken Hıhıcık kitabında ise iletişim eksikliği konusuna değinir. Yazar olmanın yanı sıra aynı zamanda bir anne olan Şermin Yaşar, çocukların gelişimine son derece önem verirken aynı zamanda ebeveynlere kılavuzluk eder.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Pekicik adlı çocuk kitabını sevdiyseniz ve Şermin Yaşar’ın eğlenceli ve öğretici dünyasına dâhil olmak istiyorsanız serinin diğer kitapları olan Hıhıcık ve Dahacık adlı kitaplara bakabilirsiniz. Ayrıca Ada'nın hayal bahçesini okuyucuya aktaran Cebimdeki Mandalina Ağaçları, hayal kurmayı öğreten Çok Hayal Kuran Çocuk, mutluluğun tarifini veren Ev Yapımı Sihirli Değnek ve kıpır kıpır bir bezelye tanesinin serüvenini anlatan Bizimki adlı çocuk kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.