idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (1)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocuğunuza kardeş fikrini benimsetecek ya da kardeşini sevmeyi öğretecek bir kitap hayal edebilir misiniz? İlk okuma kitapları arasında bulunan Köpük ile Pıtır, iki kardeşin birbirlerinin hayatına girdiği ilk dönemleri konu alan bir masalı anlatıyor. Görselleri ve anlatım diliyle çocukların ilgisini çeken eser, 4-8 yaş arası çocuklar için uygun bir kitap. Gelin, hikâyesiyle kalpleri ısıtan Köpük ile Pıtır kitabına daha yakından bakalım.

 

''Köpük ile Pıtır'' adlı kitabı neden okumalısınız?

Sadece bir çocuk kitabı olarak değil ikinci çocuğunu bekleyen ve olayları çocukların gözünden görmek isteyen ebeveynlere rehber olarak da okunabilen Köpük ile Pıtır, çocukların kitaplarla tanışacağı ilk yaş aralığı için son derece uygun. Eserde Köpük adında bir ayının Pıtır adını verdikleri kız kardeşiyle yaşadığı maceralar anlatılıyor. Pıtır, çok sevimli olsa da yaramazlıklarıyla Köpük'ü bazen rahatsız ediyor. Ancak bir gün yaşadıkları kar fırtınası, bu iki kardeşin arasındaki bağı kuvvetlendiriyor. Sadece kardeşliğe değil empati duygusuna da vurgu yapan kitap, çocukların okuması için uygun olduğu gibi ebeveyn tarafından çocuğa okunmak için de oldukça uygun. Çocuk gelişimiyle ilgilenen herkese hitap eden bu eserde hikâye çizimlerle betimleniyor ve kitap, çocuklar için çok daha ilgi çekici hâle getiriyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Köpük ile Pıtır adlı kitabın Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları tarafından ''İlk Okuma Kitaplarım'' projesi kapsamında yayımlandığını biliyor muydunuz? Eser, çocuk gelişimi konusunda tecrübeli bir yazar olan David Bedford tarafından kaleme alınır. Orijinal adı "Max and Sadie" olan ve 2005 yılında çıkarılan kitap, Nevin Avan Özdemir tarafından Türkçeye çevrilir ve Türkiye'de 2007 yılında basılır. Eserin tamamında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen yazı tipi kullanılır. Toplamda 26 sayfa olan kitap, görselleriyle de dikkat çeker. Eserin içerisindeki çizimlerin Steve Lavis'e ait olduğu görülür. Kitap, okul öncesi yaş grubunun yanında birinci ve ikinci sınıf çağındaki çocuklara hitap eder. Eser, temelde kardeş kıskançlığının önüne geçmeyi amaç edinir. Eserin alt temaları arasında duygu yönetimi ve hayvan sevgisi de bulunur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Görselleri ve yazılarıyla öne çıkan Köpük ile Pıtır adlı kitabı beğendiyseniz bu kitaba alternatif olarak yine David Bedford tarafından yazılan ve çocuklara sayıları öğretmeyi amaçlayan Dinozor Okulu-Sayılar adlı kitabı tercih edebilirsiniz. Bu kitabın yanı sıra David Bedford'un kaleme aldığı ve zıt kavramları anlatan Dinozor Okulu-Karşıtlıklar kitabını da çocuğunuz için tercih edebilirsiniz.

 

Katkıda Bulunanlar
Yazar:David Bedford
Çevirmen:Nevin Avan Özdemir

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.