idefix’te Satış Yapın
1500 TL ve Üzeri Alışverişlerde Worldcard'a 7 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

İbn Sînâ, İslam’da felsefenin sistemleştirilmesine öncülük eden isimlerin başında gelir. Mantık, fizik ve metafizik üçlemesi üzerine kurduğu felsefe yapısı ve bu yapıyı izah eden analitik ve bütüncül eserleri ile vazgeçilmez bir isim olarak kalmıştır. Şifâ, Necât, el-İşârât ve’t-Tenbîhât ve Kânûn isimli eserleri, onun felsefe külliyatının öne çıkan başlıklarıdır. Onun düşüncesinin etkisi sadece felsefe geleneği çizgisi ile sınırlı kalmamış, İslamî ilimler dediğimiz disiplinlere de yansımış ve ortaya koyduğu kavram ve sorular, ulema tarafından tartışılmıştır. Ayrıca tıp alanında ortaya koyduğu temel eserleri ile de sadece Doğu dünyası ile sınırlı kalmamış, Latinceye çeviriler ile birlikte tüm Batı ortaçağına damgasını vurmuştur. İbn Sînâ, vahiy-akıl bütünleşmesinin bir sistem içerisinde nasıl kurulması gerektiğine dair bir örnek ortaya koymuş olması ve felsefedeki kavram netliğinin ve bütünlüğünün sağlanması yönündeki katkıları ile Müslüman düşünce dünyasının öncülerinden olmayı tam anlamıyla hak etmektedir.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.