idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (3)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (10)
  • Soru ve Cevap (0)

Birinci Dünya Savaşı bitti ama kimin için? Belki de bazıları için asıl savaş şimdi başlıyor! Her şeyini kaybettikten sonra yeni bir hayata başlama umuduyla bir araya gelenlerin; savaşın ardından geride kalanların öyküsü… Yaşar Kemal’in savaşın yıkımı üstüne kurguladığı roman; yeni bir hayat kurma hayali etrafında şekilleniyor. Gelin, tarihin tozlu sayfalarına ışık tutan Bir Ada Hikâyesi dörtlemesinin ilk romanı olan Ada Hikâyesi 1- Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana isimli eseri daha yakından inceleyelim.

 

"Bir Ada Hikâyesi 1- Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana" adlı kitabı neden okumalısınız?

Birinci Dünya Savaşı sonrası Anadolu’da geçen Bir Ada Hikâyesi 1- Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana’nın konusu madalyalı bir savaş gazisi olan Poyraz Musa’nın yaşadıklarına odaklanıyor. Aynı zamanda romanın ana karakteri olan bu adam savaş bittikten sonra döndüğü köyünde ailesinden hiç kimseyi bulamıyor ve onun gibi gidecek yeri ve kimsesi olmayanların gönderildiği bir Ege adasına gidiyor. Romanda kurgusal Karınca Adası’nda geçen hüzünlü hikâye, savaşın yıkıcı etkilerini insanın kanını donduracak şekilde okuyucunun yüzüne vuruyor. Yaşar Kemal; Bir Ada Hikâyesi 1- Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana’daki karakterleri okuyucuya öyle usta bir şekilde benimsetiyor ki tüm yaşananlar okuyucu tarafından derin bir empati ile içselleştiriliyor. Kemal, ustaca kullandığı betimlemelerle okuyucuyu Anadolu’da büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor. Öyle ki bu betimlemeler, Anadolu’nun doğal güzelliğini gözünüzde canlandırmayı; ağaçların yeşilini, denizin tuzunu hissetmeyi mümkün kılıyor. Anadolu’da derin izler bırakmış birçok millete yer veren Kemal, okuyucuya büyüleyici bir kültür çeşitliliği sunuyor. Yaşar Kemal’in usta kalemi ve titizlikle inşa edilmiş olay örgüsü okuyucuya tarihle harmanlanmış olağanüstü bir roman deneyimi yaşatıyor.

 

Bunları biliyor muydunuz?

Hem Türk hem dünya edebiyatının önde gelen isimleri arasında bulunan Yaşar Kemal’in gerçek isminin Kemal Sadık Gökçeli olduğunu duymuş muydunuz? Kırktan fazla dile çevrilen eserleri birçok ödüle layık görülen yazar; 2015 yılında hayata veda eder ve geriye edebiyatseverleri derinden etkileyen birçok eser bırakır. Bir Ada Hikâyesi 1- Fırat Suyu Kan Akıyor Baksana, ismini Ortadoğu'da öldürülen insanların Fırat Nehri’ne atılmasının ardından nehrin kırmızıya boyanmasından alır. Toplam 328 sayfadan oluşan ve ilk kez 1997 yılında yayımlanan romanın bu baskısı 2016 yılında Yapı Kredi Yayınları imzasıyla okuyucuya sunulur.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Bir Ada Hikâyesi dörtlemesinin sonraki kitaplarını da okumak isterseniz Bir Ada Hikâyesi 2 - Karıncanın Su İçtiği, Bir Ada Hikâyesi 3 - Tanyeri Horozları ve Bir Ada Hikâyesi 4 - Çıplak Deniz Çıplak Ada romanlarına göz atabilirsiniz. Yaşar Kemal’in usta kaleminden çıkan İnce Memed serisinin ilk kitabı olan İnce Memed 1, Üç Anadolu Efsanesi ve Yılanı Öldürseler romanlarını inceleyebilir, dilerseniz onları listenize ekleyebilirsiniz.

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.