idefix’te Satış Yapın
Worldcard'a 8 Taksit ve 200 TL'ye Varan Worldpuan Hediye!
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (2)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)
Yıl 1981. Enver Sedat devlet başkanıdır ve yeni Mısır’ın “Batı’ya açılma” politikası çerçevesinde gerçekleştirilen özelleştirmeler, serbest piyasa ekonomisi gibi hamleler pek de hayal edildiği gibi sonuçlanmamıştır. Ülke kısa sürede yolsuzluk, rüşvet, gelir dağılımında adaletsizlik, yozlaşma ve devamında yaygın bir huzursuzluğa teslim olmuş durumdadır. Mısır yalpalayarak modern dünyaya doğru ilerlerken, tam da bu dönemde evlilik hayali kuran Elvan ve Randa’nın umutsuzlukları gün geçtikçe daha da artacaktır.
Necib Mahfuz kısa ama etkili eseri Başkanın Öldürüldüğü Gün’de bu kez, ekonomik zorluklar yüzünden evlenemeyen, müzmin nişanlı sevdalılar Elvan ve Randa’nın aşkı üzerinden Mısır’ın çaresizliğini anlatırken, ülkede yaşanan politik, ekonomik, sosyal değişimleri de somut olaylar etrafında hikâye ediyor. Dindar büyükbaba Muhteşimi Zeyd, torunu Elvan ve nişanlısı Randa’nın gözünden bilinçakışıyla yazdığı romanında Mahfuz, umutsuz aşk hikâyesinin fonunda Mısır’ın belki de en dramatik dönemini anlatıyor. Aslında 6 Ekim 1981’de öldürülen tek kişi Enver Sedat olmayacak, iki gencin hikâyesi hiç beklenmedik yönlere sapacaktır.
 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.