idefix’te Satış Yapın
Uygulamaya Özel 200 TL Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Bedava !
product image

Ürünün Diğer Satıcıları (1)

  • Ürün Açıklaması
  • Ürünün Özellikleri
  • Kampanyalar
  • İptal İade Koşulları
  • Taksit Bilgileri
  • Ürün Değerlendirmeleri (0)
  • Soru ve Cevap (0)

Çocukluğuma ilişkin ilk hatırladığım şey, okula gitmek meselesiyle ilgilidir ….” cümlesiyle başlayan bu kitapta Büyük Önder Atatürk’ün, Söylev ve Demeçleri, Büyük Nutuk’u, yazmış olduğu Anı Defteri, Arıburnu ve Anafartalar Muharebelerine ait raporları, Karlsbad hatıraları ile Atatürk’ün yakın çevresinde bulunan, Falih Rıfkı Atay, Afet İnan ve Kılıç Ali tarafından yazılan konuya ilişkin kitaplardaki ve güvenilir kaynaklarda yer alan diğer anılarındaki sözleri teyit edilerek incelenmiş, ilgili kısımlarından yapılmış ve kaynakları dipnotlarla gösterilmiş alıntılardan yararlanılarak, tamamen ve yalnızca kendi sözleri ile bir “Otobiyografi” oluşturulmaya çalışılmıştır.
Kitabın içeriğinde yer alan her kelime bizzat Atatürk’e ait olup, tırnak içinde yazılmıştır, ayrıca dipnotlarda kaynağı belirtilmeyen hiçbir söz kullanılmamıştır. Tarihsel sürecin takip edilebilmesini teminen her bölümün sonuna fotoğraflı bir kronoloji de eklenmiştir.
Bu kitabın maksadı, tamamen kendi sözlerinden yapılan ve kaynakları belirtilen alıntılardan yapılan bir derleme ile Atatürk’ün Hayatı’nı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş mucizesini bizzat Atatürk’e anlattırabilmektir.
Kitap bu niteliği ile emsalsiz olup, bir ilk sıfatını taşımaktadır.
Sevinç ve coşku ile kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. Yılı’nda, vizyonu, ilkeleri, fikirleri ve kurduğu Cumhuriyet ile hâlâ yolumuzu aydınlatan Büyük Önder Atatürk’e saygı ve özlemle sunduğumuz bu kitap ile, başkalarının anlatımı ile değil kendi dilinden ve kaleminden, Atatürk’ün hayatını okumak ve bakış açısını kavramak gibi bir amaca hizmet etme gayreti içerisindeyiz.
Titiz bir araştırmanın ürünü olan bu kitabın hak ettiği değeri bulacağına ve okuyucular için güvenilir bir kaynak olacağına dair inancımız tamdır.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Neden idefix?

Kolay İade
Kolay İade

Siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde iade edebilir, iade sürecinin tamamlanmasının ardındansa ödemenizi hızla geri alabilirsiniz.

Müşteri Odaklı Deneyim
Müşteri Odaklı Deneyim

Kullanıcı dostu ara yüzümüz tüm ihtiyaçlarınıza eksiksiz yanıt verebilmek için tasarlandı. Deneyiminizi uçtan uca kusursuz kılmak adına çağrı merkezimiz ve canlı destek hattımızla ihtiyaç duyduğunuz her anda yanınızdayız!

Hızlı ve Sorunsuz Teslimat
Hızlı ve Sorunsuz Teslimat

Siparişlerinizin bir an önce ulaşması için sabırsızlandığınızın farkındayız. Sunduğumuz farklı teslimat seçenekleri arasından size en uygununu belirlemeniz, siparişinizi olabildiğince çabuk veya dilediğiniz zaman aralığında sorunsuz bir biçimde teslim etmemiz için yeterli.