16,4 TL
Standart Teslimat : 01 Ekim - 04 Ekim
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Prens Kitap Açıklaması

 

“İnsanın, tuzakları tanımak için tilki, kurtları korkutmak için de aslan olması gerekir.”

Niccolò Machiavelli’nin ölümünden beş yıl sonra yayımlanan eseri Prens, o tarihten günümüze kadar devam eden bir tartışmayı başlatmıştır. Prens, devlet yönetiminde amaca ulaşmak için her yolun geçerli olduğunu savunan bir elkitabı mıydı, yoksa devletin ve iktidarın gerçek doğası üstüne felsefi ve siyasal bir başyapıt mı? Prens, kimilerince “şeytanın kitabı” olarak nitelendi, kimilerince de gerçekçi siyaset kuramının bir başyapıtı olarak. Ama kesin olan bir şey var ki, devlet yönetme sanatının en temel kaynaklarından birini oluşturdu. Yapıt, özlü anlatımı, etkileyici imgeleri ve gerek çağdaşları gerek sonraki kuşaklarca harfi harfine yorumlanan kimi özdeyişlerinin pervasızlığıyla çok daha büyük ün kazandı.

Yalnızca siyasal içeriğiyle değil, edebî üslubuyla da klasik edebiyatın ölümsüz metinleri arasına giren bu benzersiz eseri, yazar ve kitap üstüne kapsamlı bir incelemeve açıklayıcı notlar eşliğinde sunuyoruz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

29.09.2020

Güzel

Kesinlikle devlet yönetimini her yönden sorguladığını hissediyorsunuz.

22.07.2020

Oldukça İyi

Devlet yönetimini her yönden irdeleyerek yıllar boyu edinilmiş bilginin süzgeçten geçirilmiş formu. Kesinlikle hakkını veren bir yapıt.

20.06.2020

Harika

Kendisi çok sevdiğim tarihi bir kişiliktir. Felsefesini seviyorum,başarı yolunda her şey mübahtır veyahutta realist görüşleri ve insanı hırsları ve emelleri uğruna kötü birey olacaklarını savunarak ahlak kurallarını hiçe sayarak yapılması gerektiğini öngördüğü davranışlar.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.