4,5/5 - 37 Kişi Yorum Yap, Kazan!
16,9 TL
26,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 18 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 19 Eylül
Standart Teslimat : 20 - 22 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Bilinmeyenin korkusu, geçmişten değil de gelecekten kalma bir hatıra olabilir mi?

1953'te yayımlanan Çocukluğun Sonu, Arthur C. Clarke'ın bir bilimkurgu yazarı olarak tanınmasını sağlayan, yirminci yüzyıla damga vuran önemli romanlardan biri. 2015'te televizyona uyarlanarak dizi haline getirilen ve bilimkurgu takipçileri için yeniden gündeme gelen bu eserin gücü, insanlığın geleceğine dair en özgün ve düşündürücü yorumlardan birini sergilemesinde gizli.

Dünya üzerindeki uygarlığımızın kaderini, insan neslinin akıbetini irdeleyen Çocukluğun Sonu, ters köşeye yatıran bir "öteki" anlatısı, farklı bir uzaylı istilası öyküsü, ütopya ve distopya arasındaki ince çizgiye dair, kalın harflerle tarihe geçen bir bilimkurgu klasiği…

"Böyle bir kitap yıllardır yazılmadı."
-C. S. Lewis-

"Ürkütücü derecede mantıklı, inandırıcı ve acımasız bir kehanet girişimi. Clarke gerçek bir usta."
-Los Angeles Times-
(Tanıtım Bültenindne)

 

Puanlamalar

%73
%21,6
%5,4
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

04.04.2019

Kesinlikle okunmalı!

İthaki Yayınları'nın 5. Bilimkurgu klasiği Çocukluğun Sonu. Öncelikle hikayemiz 20. yüzyılın son çeyreğinde geçiyor. Clarke Sovyetler Birliği'nin dağılmasını ön görememiş olacak ki, SSCB ve ABD dünyanın iki büyük gücü. Her alanda olduğu gibi uzay biliminde de 2 ülke kıyasıya bir rekabet içinde. İlk olarak hangi ülkenin diğer gezegenlere ulaşacağı tartışılırken, bir anda devasa uzay gemileri dünya semalarında beliriyor ve hikayemiz başlıyor. Şahsi fikrime göre "Interstellar" ve "I am Legend" filmlerine esin kaynağı olmuş kitabımız, tahmin edilemez sonuyla akıllarımızda yer edinmeyi başarıyor. Çocukluğun Sonu günümüzden bahsettiğini düşündüren bazı kısımları ve akıcı anlatımıyla okunması gereken bilimkurgu klasikleri arasındaki yerini alıyor.

18.02.2018

Sürükleyici ve merak uyandırıcı

Kitabı, bilim kurgu okumaya yeni başlamış 30'lu yaşlarda bir okur olarak elimden düşüremeden 2 günde bitirdim. Okumayı bitirdiğimde kendimi yaşamı ve insanoğlunun kozmos ile arasındaki bağı sorgularken buldum. Uzaydaki yalnızlığımıza inanmayanlar ve insanoğlunun geleceği ile ilgili merakı olanlar için, ustaca yazılmış mutlaka okunması gereken bir başyapıt.

03.02.2017

Tüm bilim-kurgu sevenlerin okuması gereken yazardan...

50'li yıllar bence bilim-kurgu'nun en özgür ve en üst seviyelere çıktığı zamanlardı. O zamanları yaşamasam da bu gibi büyük yazarların hikayelerini okuyarak ne kadar çığır açıcı bir dönem olduğunu görüyorum. 1953 de yazılan bu roman gibi o dönemin hikayelerine bakınca şimdiki bilim-kurgular yanlarında sadece aksiyon filmi gibi kalıyor.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız