40,0 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yeni Dünya Dizaynı Kitap Açıklaması

 

ABD entelijansiyası arasında uzun bir süredir ABD'nin emperyal bir imparatorluk olup olmadığı tartışmaları sürdürülüyor. Bu tartışmalarda ileri sürülen tezler, ABD'nin Roma İmparazorluğu'ndan beri kurulmuş olan ve hatta ondan da daha geniş bir etki ve hegemonya sahasına sahip bir imparatorluk olduğu ve ABD'nin bu gerçeğe göre dış politikasını belirlemesi zorunluğudur. Bu tartışmalar süregelirken ABD ve dünya, tarihin en sarsıcı eylemlerinden birisine tanık oldu. 11 Eylül'de DTÖ'nün binalarına düzenlenen intihar saldırısı ile artık dünya yeni bir dönemece girmiş oldu. Bu saldırının hemen ardından ABD Kongresi'ne sunulan ABD'nin "Yeni Usulas Güvenlik Stratejisi" büyük bir oy oranı ile kabul edildi.

Kitabın önemli özelliklerinden birisi de şimdiye kadar kitaptaki işlenen bölümlerin teker teker kitaplaştırılmasına rağmen hepsini bir arada toparlayan ve ortaya bir yol haritası çıkarmaya çalışan ender örnekleri içermesidir."

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.