45,25 TL
Standart Teslimat : 09 Ağustos - 12 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Mary Stuart Kitap Açıklaması

 

Mary Stuart

Stefan Zweig’ın akıcı dili ve özgün üslubuyla kaleme aldığı bir biyografi kitabı olan Mary Stuart, oldukça çalkantılı bir yaşam geçirmiş olan İskoçya Kraliçesi Mary Stuart’ın yaşamını konu ediniyor. Kitap, biyografi türünde bir eser olmasına rağmen Zweig’ın usta kalemiyle okuyucusuna sürükleyici ve heyecan verici bir deneyim sunuyor. Bir solukta okuyacağınız bu eser, kütüphanenizde mutlaka bulunması gereken kitaplar arasında yer alıyor!

Kısacık Bir Yaşama Sığan Koca Bir Hikaye

Mary Stuart, İskoçya Stuart Hanedanı’na mensup Kral V. James’in kızı olarak dünyaya geliyor. Henüz altı günlük bir bebek iken babasını kaybeden Mary’nin zorlu yaşamı da bu andan itibaren başlamış oluyor. Bu küçük bebek, İskoçya Krallığı’nın kraliçesi oluyor ve minik omuzlarında büyük bir yük ile yetişiyor.

Altı yaşındayken eğitim için Fransa’ya gönderilen Mary Stuart, daha sonra Fransa Prensi II. François ile evleniyor. Bu evlilik ile birlikte Fransa Kraliçesi olan Mary, çok geçmeden eşini kaybediyor ve İskoçya’ya geri dönüyor. Fakat döndüğünde, anavatanını ne yazık ki bıraktığı gibi bulamıyor.

Mary Stuart’ı Bir de Zweig’ın Tarafsız Kaleminden Tanımalısınız!

Katı bir Katolik olduğu bilinen Kraliçe Mary Stuart, yaşamı boyunca kimileri tarafından çok fazla desteklense de bir grup onu asla onaylamıyor. Bununla birlikte verdiği kayıplar ve dönemindeki siyasi olaylar, onu zorluklar ve entrikalarla dolu bir yaşama sürüklüyor.

Herkesin hakkında olumlu ya da olumsuz ve fakat kesinlikle taraflı bilgi sunduğu bu Kraliçe’nin yaşamını Zweig, tamamen tarafsız bir şekilde ele alıyor. Bununla birlikte yazar, dönemin koşulları hakkında da önemli bilgiler veriyor. Ayrıca satır aralarında bir ülkenin yönetiminin nasıl olması gerektiği konusundaki fikirlerini de aktaran Zweig, kitabı yalnızca bir biyografi olmaktan çıkarıp çok daha zengin bir hale getiriyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!   

Stefan Zweig’ın tarafsız bakışı, eşsiz betimlemeleri ve ufukları genişleten satır arası notlarıyla şekillenen Mary Stuart, yazarın özgün tarzıyla ortaya koyduğu en etkileyici eserlerinden birini oluşturuyor. Bilgilendirici olduğu kadar keyif verici de olan bu kitaba, sepete özel fırsatlar ve hızlı kargo seçeneği ile sahip olmak için hemen sipariş verin!   

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.08.2021

Aslında beş yıldız

Yildızlamayı yanlış yaptım.Beş yıldızı hak eden bir usta yazarın tüm kitaplarını topluyorum.Kesinlikle okunması gereken bir tarihi kaçırmamanızı tavsiye ederim.

28.03.2021

Zweig klasiği

Dönemin tarihsel gerçeklikleri Zweig in müthiş dehası ile bir arada verilen sürükleyici bir eser.

16.02.2021

etkileyici bir kitap

tekrardan stoklara girsin diye çok beklediğim bir kitaptı, gelir gelmez okudum. Dönemi ve olayları çok başarılı ve hayal gücünüzde canlandırabilecek kadar iyi yansıtan bir kitap. Anlık olarak o dönemde hayal edebiliyorsunuz kendinizi.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.