29,25 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Macellan - Bir İnsan Bir Yaşam Kitap Açıklaması

 


Çevresini dolaşarak dünyanın yuvarlak olduğunu kesin olarak kanıtlayan Portekizli denizcinin biyografisi, Yeniçağ'ın bu en önemli kâşifini kararlı, cesur, mağrur bir kişilik olarak tanımlıyor. Tarihte iz bırakmış kişilerin yaşamöykülerini kendine özgü bir üslupla kaleme alan Zweig, Macellan'da, dünyanın pek çok coğrafi bölgesine bugün bildiğimiz adlarını veren Portekizli kâşifin, her biri apayrı bir macera olan keşiflerini kişiliğiyle bütünleştirerek anlatıyor.
Colombus'un başarısı Avrupa'da müthiş bir şaşkınlık yaratır. Bir süre sonra da yaşlı dünyamızın daha önce hiç tanık olmadığı bir macera ve keşif heyecanı patlak verir: Tek bir cesur insanın başarısından, tüm bir kuşağa yetecek şevk ve cesaret doğar, bu daima böyledir. Avrupa'da sınıfından ve konumundan hoşnut olmayan, haksızlığa uğradığını düşünen ve beklemek için fazla sabırsız olan herkes, küçük oğullar, işsiz subaylar, büyük efendilerin piçleri, kanun tarafından aranan karanlık tipler, hepsi de Yenidünya'ya gitmek ister.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 241

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

12.12.2020

En heyecanlı yolculuk

Stefan Zweig çok büyük bir hikayeci. Macellan' ın yaptığı her bir mili yaşarıyor insana.

25.05.2020

Deneme

Zweig'ın ünlü kişiler üzerine yazdığı denemeler her ne kadar içgüdüsel olsa da nesnelliğe çok yakın diye düşünüyorum

22.01.2015

Harika Bir Biyografi

İlgiyle okuduğumu söyleyebilirim. Hatta Zweig´ın diğer biyografi ve deneme çalışmalarını da heyecanla sipariş etmeme sebep oldu. Coğrafi keşifler çağına ilgi duyanlar için de oldukça keyifle okunacak bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.