4,5/5 - 36 Kişi Yorum Yap, Kazan!
21,0 TL
35,0 TL %40
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


"Locke Lamora'nın Yalanları en sevdiğim on kitap arasında bulunuyor. Belki de ilk beştedir. Kitabı okumadıysanız, okumalısınız. Okuduysanız, muhtemelen yeniden okumalısınız…"
-Patrick Rothfuss-

"Canlı, orijinal ve çekici. Muhteşem bir şekilde yazılmış."
-George R.R. Martin-

"Boğazında kanayan bir kesik olsa ve bir hekim o kesiği dikmeye çalışsa Lamora iğney­le ipliği çalar ve kahkahalar atarak geberip gider. Çocuk… çok fazla çalıyor." Camorr şehri, tarihi boyunca pek çok soysuzluğa, yolsuzluğa, uğursuzluğa, hırsızlığa tanıklık etmiş, büyülü atmosferinde her birini tek tek sindirebilmiştir; Camorr'un Belası'nın ismi şehrin nemli duvarlarında yankılanana dek… Camorr'un Belası'nın yenilmez bir silahşor, usta bir hırsız, duvarlardan geçebilen bir hayalet ve fakirlerin dostu olduğu söylenir. İşte o efsanevi "Bela" narin yapılı, gözü kara ve becerikli Locke Lamora'dır. Locke kimsenin beceremediği bir ustalıkla zenginleri soymasına rağmen, bir başka efsanedeki büyük okçunun aksine çaldıklarından fakirlere tek bir kuruş bile koklatmaz. Locke'un tüm kazancı kendisi ve isimlerinin hakkını fazlasıyla veren hırsızlar çetesi Centilmen Piçler içindir.

Onların sahip olduğu tek ev olan ve her türlü dümen, hile ve numaralarını gerçekleştirdikleri kadim Camorr şehrinin kaprisli ve renkli yeraltı dünyası, içten içe çürümekte ve gizli bir savaş yüzünden parçalanmaktadır. Tek ayak üzerinde onlarca yalan söyleyen Locke ve çetesi, bu büyülü dünyada bu kez tek ayaklarını bile yere basamadan içerisine düştükleri ölüm oyunundan kurtulmak zorundadır. Yarattığı dünya ve kuvvetli kalemi sayesinde Patrick Rothfuss, Brandon Sanderson gibi isimlerle adı sık sık anılan Scott Lynch, çarpıcı romanı Locke Lamora'nın Yalanları'ında bir macera kitabının sürükleyiciliğini, bir fantastik kitabın yaratıcılığıyla birleştirip üzerine George R. R. Martin'in okuyucuyu beklemediği yerden vurmayı başaran anlatımını katıp, bizlere eşsiz bir hayal dünyası sunuyor.
(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%86,1
%8,3
%2,8
%0
%2,8
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

20.11.2018

Böcek-Calo- Galdo

Kitap hakkında burada çok şey yamak isterdim lakin Spoiler vermemek adına vaz geçiyorum. İlk kitabı henüz okudum 2. kitaba geçmedim bugün geçmeyi düşünüyorum.İlk kitap harika bazen kahkaha attırıyor bazende kitabı okurken içine alıyor sizi karakterlerle birlikte yürüyorsunuz sanki. Umarım devam kitapları da böyle güzeldir. Fakat 2. kitap yeni yayını yok sanırım bende 2. el buldum şansım varmış

19.02.2016

işte bu

Okurken ve okuduktan sonra pişma olmayacağınız bir kitap

15.02.2016

yalancıııııı.... lamora

lamora kusursuz bir yalanco ve düzenbaz. her zaman en sevdiğim karakter. bir jack sparrow kişiliğine bürünmüş ve dostluğu gözyaşı dökecek kadar iyi işlemiş. ilk kitaplarda verilmek istenen mesajlar aradaki ilişkiler o kadar iyi sindirilemez. ama sanza kardeşler, Jean ve böceğe olan düşkünlüğünü çok güzel hissettim. bazen çeviriler çok yorucu gibi oldu. cümleler karışık kelimelerle uzatılmış. tek sıkıntı buydu. ama bir çok okuyucu buna bakmaz zaten. kitap ciddi anlamda iyiydi. kurgusu gidişatı ÿ"acaba lamora şimdi ne diyecek, ne yapacak, kafasından neler geçiyorÿ" beklentisiyle yazarın ellerine emeğine sağlık bire yapıt olmuş..

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız