4/5 - 13 Kişi Yorum Yap
33,6 TL
56,0 TL %40
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 01 Nisan
Standart Teslimat : 03 - 06 Nisan
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Gayrimeşru, eşcinsel, vejetaryen, solak ve dinle arası limoni:

Leonardo da Vinci 15 ve 16. yüzyıl için zor bir karakterdi. Ama talep ettiği hoşgörünün karşılığını misliyle verdi.

Dudağı hareket ettiren kasları görmek için kadavraların yüz derilerini yüzdü ve ardından dünyanın en unutulmaz tebessümünü, Mona Lisa’yı yarattı. Işık ışınlarının korneaya çarpışını gözlemledi ve değişken perspektifler kullanarak Son Akşam Yemeği’ni çizdi. Oyunbaz ve saplantılı bir tutkuyla anatomi, fosiller, kuşlar, kalp, uçan makineler, optik, botanik, jeoloji ve silahlar üzerine çığır açıcı çalışmalar yürüten Leonardo, beşeri ile temel bilimler arasındaki çizgiyi aşarak sadece günün Milano ve Floransa’sını büyülemekle kalmadı; onun yolu tüm dünyada yaratıcılık ve yenilikçiliğin yolu oldu.

Steve Jobs ve Einstein biyografilerinin yazarı Walter Isaacson, insanlık dediğimiz büyük ailemizin belki de en sıra dışı ferdinin hayatı üzerinden, dünyaya tutkulu bir hayretle yaklaşmanın yaşamı nasıl zenginleştirebileceğini gösteriyor.

Muhteşem… Isaacson yine karmaşık, dev bir karakteri ele alarak onu yakınlık kurabileceğimiz birine dönüştürüyor… Baştan sona büyüleyici, ustaca ve tutku dolu.

Kirkus Reviews

Isaacson, Leonardo’nun çelişkilerini kullanarak ona insaniyet ve derinlik kazandırıyor.

New York Times

Yıllar içinde Leonardo hakkında çok şey okudum fakat onun yaşamı ve çalışmalarının farklı yönlerini tatmin edici şekilde ele alan hiçbir kitapla karşılaşmamıştım... Bu kitap onu tüm insani yönleriyle görmenize ve onun ne kadar özel biri olduğunu anlamımıza, Leonardo hakkında okuduğum diğer tüm kitaplardan daha çok yardımcı oluyor.

Bill Gates

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%46,2
%30,8
%15,4
%7,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

29.12.2019

Pembe renkli elbise giyerdi...Hafif Feminen..

" Evlilik dışı bir ilişkiden dogdu...Babası soylu bir noter , annesi 16 yasında bir köylü kızı...Bir piç ( Yazarın ifadesi)  olarak Floransaya yakın Vinci köyünde doğdu..Yasalar gereği piç oldugu için devlet okullarından ve egitim sisteminden faydalanamadı.Bu yüzden kendi ifadesi ile herşeyi "Deneyim" ledi... hemde ne deneyimleme...Resimlerinde 3 boyutlu yansımayı aktarabilmek için İbn Heysemin Optik bilgisinden faydalandı, mimik ve yüzdeki ifadeleri canlı tutmak için kadavralarda anatomi  çalıştı..İbni sinanın notlarını tek tek inceledi yorumladı..Michelangelo ,Onunla yarıştı ama onun kadar olamadı... "WALTER ISAACSON sadece bir biografi yazmamış , sentez yapmış hemde ne sentez ...karşınızda ressam,bilim adamı,anatomist,savaş uzmanı,toplum bilimci ....Pişman olmazsınız bir masalsı hava var kitapta...

02.12.2019

Eklektik

Dönemin bilim ve sanat tarihini anlamaya çalışırken bir dahinin yükselişini ve insani kırılmalarını görebiliyorsunuz. Enfes bir kitap.

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız