4/5 - 6 Kişi Yorum Yap

İlk Baskı Yılı : 2008

Sayfa Sayısı : 264

Dil : Türkçe

Uzun yıllardır primatlar üzerine araştırmalar yürüten Frans de Waal, bilhassa en yakın akrabalarımız olan şempanzelere ve onlardan daha az tanınan, uzun zamandır ihmal edilmiş ve unutturulmuş bonobolara ilişkin gözlemle ... Tamamını gör
22,8 TL
30,0 TL %24
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Uzun yıllardır primatlar üzerine araştırmalar yürüten Frans de Waal, bilhassa en yakın akrabalarımız olan şempanzelere ve onlardan daha az tanınan, uzun zamandır ihmal edilmiş ve unutturulmuş bonobolara ilişkin gözlemlerini aktarıyor. İçimizdeki Maymun hayvanlara ilişkin klişeleri somut gözlemler ve ilginç anekdotlar aracılığıyla altüst ederek bizi insan doğası konusunda bir kere daha düşünmeye davet ediyor.Sayfa Sayısı: 264

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Metis Yayıncılık

 

Puanlamalar

%66,7
%16,7
%0
%16,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap
İnsan Davranışlarının Kökenine Işık Tutan Bir Eser

Primatolog Frans de Waal bu kitabında ahlâkın, şiddetin, sevginin, şefkatin ve tüm insani duyguların kökenlerini sorgularken, Homo Sapiens ile diğer primatlar arasındaki benzerliklerden ve farklardan yararlanıyor. Kendisini erişilmez bir noktada konumlandıran insanoğlunun gerçekte doğaya ne denli bağımlı olduğunu ortaya koyuyor. Bonobolar, şempanzeler, goriller ve diğer akrabalarımızın günlük hayatlarına dair gözlemler kesinlikle şaşırtıcı. Aslı Biçen'in harika çevirisiyle güzelleşen kitap insanı insan yapan değerleri sorgulayan herkese hitap ediyor.

Çok iyi

Bu kitap çok iyidir,davranışa yönelik bakış açısını biçimlendirecek cinsten bir kitap,bu konulara ilgili kişilerin kesinlikle okuması gereken bir kitap.üslubu da çok sürükleyicidir.

kitabı okudukça içinizdeki maymunu göreceksiniz.

İnsanın saf ve ilkel halini görmek için bir baş yapıt sayabiliriz. Primatolojiyi bilmeden insan bilimleri yapmanın ne kadar boş bir çaba olduğunu okudukça anlıyorsunuz. Bonobo ve şempazelerdeki sosyal davranışlarla insanların sosyal yaşantı ve hatta psikolojik yapılarının aynı olduğunu okudukça hayrete kapılıyorsunuz. Çeviri de gayet akıcı ve ustaca yapılmış. Mutlaka okunması gereken bir kitap.