4/5 - 460 Kişi Yorum Yap, Kazan!

Hamur Tipi : 2. Hamur

İlk Baskı Yılı : 2017

Baskı Sayısı : 1. Basım

Sayfa Sayısı : 416

Ebat : 15,5 x 22

 -Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü? - Para neden herkesin güvendiği tek şey? - Kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen? - Güç elde etmekte böylesine yetenekli olan i ... Tamamını gör
33,34 TL
55,56 TL %40
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Yazar Hakkında

Yuval Noah Harari

Yuval Noah Harari

2002’de Oxford Üniversitesi’nde tarih doktorasını tamamlayan Yuval Noah Harari, halen Kudüs İbrani Üniversitesi Tarih Bölümü’nde dünya tarihi dersleri vermektedir. 2014’te yayımlanan Hayvanlardan Tanrılara: Sapiensve 2017’de yayımlanan Homo Deus: Yarının Kısa Bir Tarihi onlarca dile çevrilmiş, dünya çapında çoksatanlar listelerini altüst etmiştir.Yazarın şu an üzerinde ... Tamamını gör

Yazarın Diğer Eserleri

Kitap Açıklaması

 -Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü?

- Para neden herkesin güvendiği tek şey?

- Kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen?

- Güç elde etmekte böylesine yetenekli olan insanlar neden bu gücü mutluluğa dönüştürmekte başarısızlar?

- Geleceğin dini bilim mi?

- İnsanların miadı çoktan doldu mu?

100 bin yıl önce Yeryüzü'nde en az altı farklı insan türü vardı. Günümüzdeyse sadece Homo Sapiens var. Diğerlerinin başına ne geldi ve bize ne olacak? Çoğu çalışma insanlığın serüvenini ya tarihi ya da biyolojik bir yaklaşımla ele alır, ancak Harari 70 bin yıl önce gerçekleşen Bilişsel Devrim'le başlattığı bu kitabında gelenekleri yerle bir ediyor. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu irdeleyen Sapiens, tarihle bilimi bir araya getirerek kabul görmüş anlatıları yeniden ele alıyor.

Harari ayrıca geleceğe bakmaya da zorluyor okuru. Yakın zamanda insanlar, dört milyar yıldır yaşama hükmeden doğal seçilim yasalarını esnetmeye başladılar. Artık sadece dünyayı değil, kendimizi ve diğer canlıları tasarlama becerisi de kazandık. Peki bu bizi nereye götürüyor, bizi neye dönüştürebilir?

30'dan fazla dile çevrilmiş bu kışkırtıcı çalışma özellikle Jared Diamond, James Gleick, Matt Ridley ve Robert Wright'ın eserlerine aşina okurlar için muhteşem bir kaynak.

"Sapiens, tarihin ve modern dünyanın en büyük sorularını gayet yalın bir dille ele alıyor. Çok seveceksiniz!"

-Jared Diamond, Tüfek, Mikrop ve Çelik'in yazarı-

"Harari'nin eseri kabul görmüş doktrinlerin karşısında duran fikirler ve şaşırtıcı gerçeklerle bezeli."

-John Gray, Financial Times-

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%80,6
%9
%5,1
%2,2
%3,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

13.02.2019

İnsan

İnsanın evrimini ve doğasını delilleriyle ve akıcı diliyle, hiç sıkmadan çatır çatır anlatan ve bilimin Türkiye'de popülerleşmesine inanılmaz katkı sağlayan bir kitap. Okuyun mutlaka. Heyecanı ve merakı sonuna kadar uyanık tutuyor.

14.11.2018

Bizim hikayemiz, her yönüyle

Bildiklerimi daha tamamalayıcı ve değişik açılardan değinerek anlatması zevkli kıldı kitabı. İnsan hakkında merak ettiğiniz tek bir şey varsa bile okunmaya değer.

27.08.2018

Mutlaka okunmalı

Tarihi ve antropolojik analizlerin çok iyi şekilde işlendiği bir kitap. Bugüne kadar düşünmediğiniz şekilde tarihi ve yaşantıları ele alıp değerlendirmenizi sağlıyor. Ufuk açıcı olduğunu söyleyebilirim. Çevirmene özellikle teşekkür etmek gerektiğini düşünüyorum, çünkü en çetrefilli cümleleri bile Türkçeye çok iyi ve akıcı bir şekilde çevirmiş. Emeğine sağlık. Mutlaka okuyun derim.