Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması

Gülün Adı

İtalyan bilim insanı ve tarihçi Umberto Eco’nun ilk romanı olan Gülün Adı, okurlarıyla buluştuğu 1980 yılından günümüze dünya çapında büyük ses getirmeye devam ediyor. Yazarının adını dünya edebiyatının unutulmazları arasına kazıyan roman, kurgusal düzleminin ötesinde devasa bir tarihe ışık tutuyor.

Orta Çağ’ın Hristiyan toplumunu ve çeşitli dini oluşumlarını konu edinen Gülün Adı, kurgusu ve sürükleyici anlatımıyla aynı zamanda polisiye ve gizem türlerinin özelliklerini de yansıtıyor. Bu kitap ile bir yandan macera dolu bir okuma deneyiminin tadına varırken, diğer yandan edebiyat ve tarih birikiminize büyük katkılar sağlayacaksınız.

Orta Çağ’da Nefes Kesici Bir Serüvene Hazır Mısınız?

Gülün Adı, tümüyle Orta Çağ zihniyetinin hakim olduğu 13’üncü yüzyılda geçiyor. Mekan olarak da Katolik Hristiyanlığın kalesi konumundaki İtalya’yı merkeze alan roman, genel bağlamda İmparatorluk ile Papalık arasındaki anlaşmazlıkları konu ediniyor. Romanın çekirdek olay örgüsünde ise büyük bir manastırda işlenen cinayet şüphesi yer alıyor.

Eserin ana kahramanı olarak okurları, aynı zamanda anlatıcı konumundaki Dom Adso adlı genç bir Hristiyan karşılıyor. Üstadı Baskerville’li Rahip William ile birlikte bir manastıra gitmekle görevlendirilen Adso, yaşadıklarını tüm detaylarıyla sayfalara aktarıyor. Adso’nun gözlemleri ile yedi günlük bir zaman dilimini kapsayan roman, etkileyici tasvirleri ve dönemi yansıtan dili ile okurlarını tam anlamıyla bir zaman yolculuğuna çıkarıyor.

Geçmişin Ruhu, Modern Bir Yapıtla Yeniden Canlanıyor

Umberto Eco; tarihçi, filozof, semiolog (göstergebilimci) ve Orta Çağ uzmanı olmasının yanı sıra James Joyce hakkındaki kapsamlı çalışmalarıyla da biliniyor. Joyce’un dünyanın en güçlü modernist romanı olarak değerlendirilen Ulysses adlı yapıtı, etkisini Eco’nun romanında da güçlü bir şekilde hissettiriyor.

Gülün Adı’nı süslü bir dil ve bir o kadar da modern bir üslupla kaleme alan Eco, böylece dünya edebiyatına oldukça zengin bir yapıt sunuyor. Roman, bu yönüyle Fransa’nın en önemli gazetelerinden olan Le Monde’un hazırladığı “Yüz Yılın Yüz Kitabı” listesinde de yer almayı başarıyor.

En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun!

Dünyanın en iyi romanları arasında gösterilen Gülün Adı’nı yoksa siz hala okumadınız mı? Bu değerli yapıtı hemen şimdi sipariş verin, sepete özel avantajlardan yararlanarak kütüphanenizi zenginleştirmenin ayrıcalığı yaşayın!

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Umberto Eco’nun Gülün Adı adlı romanı, güzel olduğu kadar karmaşık bir anlatım sistemiyle okura hem işaretbilimine dair açık bir savunma hem de karmakarışık bir dedektiflik öyküsü sunar. Her ikisi de, bir dizi el yazması arasında anlatmaya değer bir hikâye bulan bir araştırmacıya dair tamamlanmamış bir öyküyle, bir ön anlatımla inşa edilir..

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%75,9
%12
%8,3
%2,3
%1,5
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

13.09.2020

Harika

Okuyun, okutun . En sevdiğim romanlar arasına grdi

12.09.2020

Güzel

Ortaçağ dönemi dönen din siyaset ilişkilerini ortaçağ tarihi uzmanı Umberto Eco'nu manastır içinde işlenen cinayetlerin çözümünü anlatan roman kurgusu içinde anlatan güzel bir kitap. Edebi dili güzel. Dedektiflik öyküsü kısmı sürükleyici, ortaçağ tarihi üzerine rahipler arasında geçen detay anlatılar bazı sıkıcı olabilir.

06.07.2020

İlginç ve elinizden bırakmazsanız sürükleyici

Yazar kitabı öylesine dokumuş ki , eğer kendinizi kaptırırsanız o evrende kaybolmanız işten bile değil. Ancak ara verir ve neyse haftaya devam ederim diyecek olursanız kafanız kolaylıkla karışabilir. Çünkü detaylar öylesine yoğun, anlatılar öylesine bilgiyle harmanlı ki sizden ilgi talep ediyor.Kesinlikle okunmalı, romanın geçtiği dönemde nefes aldığınız hissediyorsunuz gerçekten.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.