0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
13,25 TL
20,37 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 10 Mart - 15 Mart
Standart Teslimat’ta 125 TL üzeri kargo bedava!

Gey ve Lezbiyen Yazını Kitap Açıklaması


Lezbiyen ve gey araştırmaları, son yirmi yılda edebiyat araştırmalarını dönüştürdü ve öğrenci ve akademisyenler için hayati ve etkili bir alana doğru evrildi.
Bu Rehber, okuyuculara lezbiyen ve gey yazarların eserleri, hemcins arzusu ve queer kimliklerin edebî temsilleri üzerine yapılmış araştırmalar hakkında, bilgilendirici bir tartışma yelpazesi sunuyor. Her bölüm, alanın kilit kavramlarını rahat anlaşılabilecek bir biçimde sunuyor ve bu kavramların onları okuma biçimimizi nasıl aydınlatabileceğini göstermek için birçok önemli edebî metne başvuruyor. Yazarlar, Henry James, E. M. Forster, Gertrude Stein, Sarah Waters ve Carol Ann Duffy'yi de kapsayan bir yelpazeyi tartışıyor. Katkıda bulunanlar, toplumsal cinsiyet ve cinsellikle ilgili temalara dayanarak, bu alanı karakterize eden geniş yaklaşım çeşitliliğini ve teorik çerçeveleri örneklendiriyor.

Bu kitap, kronoloji ve ileriki okumalar için bir rehber ile lezbiyen ve gey araştırmasına yaklaşım farklılıkları hakkında aydınlatıcı bir giriş sunuyor.Sayfa Sayısı: 336

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

ölümü gösterip hayata razı etmek
Ayşe Düzkan

gerçek hayatımızda iş arkadaşımız, kahvede sağda oturan kadın, market sırasında önümüzdeki adam olarak gördüğümüz bu insanlar kurmacanın konusu oldu mu genellikle sadece aynı klişelerle temsil edilen “eşcinsel” oluyor! ama sorsanız onları kuranların hepsi “gerçekçi”! hugh stevens’ın gey ve lezbiyen yazını adlı derlemesi bu heteroseksist gerçekçiliği sorgulamak açısından çok önemli makaleleri bir araya getiriyor. bu alanda gerek akademik gerekse politik olarak çalışanların çok yararlanacağı bu kitabı bence edebiyatla ilgili herkes okumalı.   
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.