4/5 - 15 Kişi Yorum Yap, Kazan!
28,88 TL
38,0 TL %24
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 23 Eylül
Standart Teslimat : 24 - 26 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


İnsanların Satın Alma Sırları Bu Kitapta...
Her birimizin her yıl yaptığı sayısız alışverişi harekete geçiren gerçek etmenler nelerdir? Tüketiciler herhangi bir ürünü satın alma nedenleri kendilerine sorulduğunda hakikati mi dile getiriyorlar?

Pazarlama gurusu Martin Lindstrom 3 yılını ve 7 milyon doları harcayarak yürüttüğü nörolojik araştırmalar sonucunda şunu buldu: İş, gerçek satın alma nedenlerine geldiğinde, ağız genellikle yalan söylerken beyin hakikati dile getiriyor. Bu çığır açıcı araştırmanın sonuçları elinizdeki kitapta derlenmiş bulunuyor.

Tüketicilerin ve bilimin dünyasında, milyonlarca dolara mal olan üç yıllık bir yolculuğun sonuçlarını duymaya hazır mısınız? Peki tercihlerimizin yüzde 85'inin bilinçaltı düzeyinde gerçekleştiğini öğrenseniz tepkiniz ne olurdu?

Tüketicilerin beyinlerini MRI cihazlarıyla tarayarak, hangi markayı neden tercih ettiğini tespit etmeye yönelik nöropazarlama çalışmaları, reklamcıların, pazarlamacıların, ekonomistlerin, bilim insanlarının ve tüketicilerin önünde yepyeni bir pencere açıyor.

İster 20. yüzyılın marka büyüsüne köklü bir güvensizlik besliyor olun, isterseniz psikolojik stratejilerle müşterilerinizin beyinlerinin kapısını aralamaya çalışın, tüketici ve üretici davranışları hakkında son yılların en büyüleyici içgörüler hazinesine kayıtsız kalamayacaksınız.

"Elinizden bırakamayacağınız bir kitap"
-Newsweek-

"Lindstrom geçmiş araştırmalara da dayanarak yeni bilimsel bulgularını açık bir dille ve tutarlı gerekçelerle bize sunuyor."
-Fast Company-

"Lindstrom reklamcılık tarihine ilişkin engin bir bilgiye ve çok geniş bir yaşam deneyimine sahip."
-The Washington Post-

"Alışılmış reklamcılık anlayışını sarsan bir araştırma."
-Cnbc-

"Akılcı insanlar niçin akıldışı davranıyorlar? Heyecanlı bir polisiye roman gibi yazılan Buyology nöro-pazarlamacıların karar alma süreçlerimiz hakkında bildiklerini gözler önüne sererek satın alma tercihlerimizi kolaylaştırıyor."
-Dr. Mehmet Öz-

"Buyology. Bu yeni kitap zeki pazarlamacı ve girişimcilerin yolunu aydınlatıyor."
-Guy Kawasaki-

"Beynin, markaların ve duyguların tüketici tercihlerini nasıl etkilediğini çarpıcı öykülerle gözler önüne seren bir eser. Martin Lindstrom pazarlama ile nörolojiyi ustaca harmanlayarak karar alma süreçlerimizi biçimlendiren çoğu bilinçdışı kuvvetlerin dinamiğini anlamamıza yardımcı oluyor. Bu kitabı okuduktan sonra tüketici ve üretici davranışlarına tamamen yeni bir açıdan bakacaksınız."
-Philip Kotler-Sayfa Sayısı: 216

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Optimist

 

Puanlamalar

%66,7
%13,3
%13,3
%6,7
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

21.06.2019

Dili akıcı değil

dili o kadar da akıcı değil, o alanla ilgili çokça terim kullanmış.ama tabi bu alanla ilgileniyorsanız okumak zorundasınınz.

09.10.2012

Kolay okunabilir

Martin Lindstrom kendini tekrar etse de, buy-ology kitabını okumaya değer buluyorum. Daha önce M.L. okuyanların kafasında yeni ufuklar açmayacak belki, ama nöromarketting konusuyla ilgilenenler için anlaşılır bir dille yazılmış, ilginç bir kitap.  

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız