4,5/5 - 4 Kişi Yorum Yap
14,26 TL
25,93 TL %45
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 24 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 26 Eylül
Standart Teslimat : 28 - 01 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Kadim bir şiir tarihini kucaklayan coğrafyamızda; son derece renkli, hareketli, yenilikçi modern şiirin yüzyıla yaklaşan varlığı düşünüldüğünde "2000'ler Şiiri"nin, siyasal/sosyal değişimler ve kırılma noktaları ile Türk şiiri için bir dönemeç olduğunu söyleyebiliriz. Bir "estetik kalkışma"ya gidileceğinin işaretini veren, birbirine benzemeyen, farklı kaynaklardan beslenen, dip okumalara açık, eleştirel, politik, estetik, kişisel ve çok yönlü bir bakışın getirdiği bu şiirin böyle bir çalışma ile sunulması önemli bir ihtiyaca cevap verecektir.

2000'li yıllarda dergi ve kitaplarla verimini ortaya koyan şairlerin şiirini farklı estetik algılarla seçerek değerlendirme, inceleme ve soruşturmalarla derli toplu bir biçimde sunmayı amaçlayan bu antoloji, "2000'ler Şiiri"nin doğru irdelenmesini, anlaşılmasını, farklı dillerde okuyucu ile buluşmasını da sağlayacaktır.

Kuşağın içinden gelen, dergi / yıllık çalışmalarındaki nesnel yaklaşımıyla bilinen Cenk Gündoğdu tarafından hazırlanan bu çalışma; Türk şiirinde önemli bir yere sahip adların seçiciliğinde ve saygın kalemlerin değerlendirmeleriyle son dönem şiirdeki arayışı, itirazı, canlılığı, yeniliği bir arada sunan ortak bir emektir.
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 434

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

 

Puanlamalar

%75
%25
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.04.2019

antoloji

dilimizde özellikle yeni dönem şiirleri okumak isteyen şiir severler için hazırlanmış bir antolojidir. okunması önerilir.

02.01.2017

meleğinparmağı

Diğer antolojilerden nispeten farklı. Ya son yıllarda şiir epey değişti ya da seçici kurul önemli bir iş yapmış. 2001 yılında Mehmet H.Doğan, Özdemir İnce antoloji kavgası veriyordu. Anatolojiler kavgasıyla sevilir. Öyle biliyorum. Henüz bir cayırtı koptu mu bilinmez ancak özellikle heves Dergisi şairlerinin kendilerine bir yer edinmeleri sevindirici. İşte bir antolojiden ne beklenirse..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.