Ufuk Önen

Yazar resmi yok

Ufuk Önen Kimdir?

Ufuk Önen, Türkiye'de birçok müzik albümü ve benzeri çalışmaların yapımcılığını ve kayıt mühendisliğini üstlenmiş, aralarında uluslararası festivallerde gösterilmiş filmler de olmak üzere Türkiye, Avrupa ve Kuzey Amerika tabanlı 200'den fazla görsel-işitsel projede besteci, ses tasarımcısı ve ses kayıt mühendisi olarak çalışmıştır.

Önen, alanında ilk Türkçe kaynak olan Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri adlı kitabın yazarıdır ve yine bu alanda 40'tan fazla makalesi yayınlanmıştır.

What Is and What Should Be adlı ses çalışması Barcelona'da 2009 Zeppelin ve Köln'de NewMedia 2010: SoundLab VII festivallerinde, Feeding Back Through the Door isimli ses çalışması ise 2009 Avrupa Kültür Başkenti Vilnius'ta Sounding Door projesi kapsamında sergilenmiştir.

Yönetmenliğini yaptığı Light (2011) adlı film 4th Annual Columbia Gorge International Film Festival, WA, USA ve 7th SoCal International Film Festival, Huntington Beach, CA, USA festivallerinde gösterilmiştir.

AES (Audio Engineering Society), IASIG (Interactive Audio Special Interest Group), IASPM (International Association for the study of Popular Music) üyesi olan ve ATMM (Audio Technologies for Music and Media) komitesinde yer alan Önen, Bilkent Üniversitesi'nde ses tasarım, müzik ve medya, görsel medya ve video prodüksiyon dersleri vermektedir.

ESERLERİ VE KATKIDA BULUNDUKLARI
4 ADET

      x

      6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.