GAME OF THRONES KİTAPLARI

Game of Thrones Kitapları

DVD ve BLU-RAY'LER

Game of Thrones DVD ve BLURAY’leri

ÇİZGİ ROMANLAR

Game of Thrones Çizgi Romanları

İNGİLİZCE KİTAPLAR

İngilizce Game of Thrones Kitapları

MÜZİKLER

Game of Thrones Müzikleri

GEORGE R.R MARTIN

George R. R. Martin Kitapları

GAME OF THRONES E-KİTAPLAR

Game of Thrones e-kitapları

GAME OF THRONES TEMALI ÜRÜNLER

Game of Thrones Temalı Ürünler

Game of Thrones Serisi

Fantastik öğeleri, takip etmeyi zorlaştıracak sayıda derinlikli karakterleri ve sürekli genişleyen anlatısı ile oldukça büyük bir evrende geçen Game of Thrones, 8 yıldır en yüksek izleme oranına sahip dizilerin başında gelerek tüm dünyayı kasıp kavuruyor. Bu fantastik dünya, yazarı George R.R. Martin tarafından kitap sayfalarında yaratılmış olsa da kitaptaki hikâye kamera önüne o kadar başarılı bir şekilde aktarıldı ki Game of Thrones, tüm zamanların en başarılı dizilerinden biri olarak anılıyor. Tamamını Gör

Westeros’a hoş geldiniz

Game of Thrones konusu ile fantastik edebiyatın en dikkat çekici örneklerinden biri. Yazların ve kışların uzunluğunun kestirilemediği 7 krallıklı bir evrende, bilumum fitne fesatın yaşandığı, fantastik öğelerle süslenmiş GoT evreni, dengelerle sürekli oynayan bir kurguya sahip. Tam da bu nedenle benzerlerinden ayrılmayı başaran Game of Thrones’da en kilit karakterler bile aniden hikâyeden silinebiliyor. Böylece dizi, Westros’taki Demir Taht’ın üzerinden 7 krallığa kimin hükmedeceği konusunda seyirciyi teorisiz bırakıyor. Belki de bu yüzden hayranları daha büyük bir tutku ile diziye bağlanıyor.

Kitabının önüne geçen bir yapım

Game of Thrones bir kitap uyarlaması olsa da dizi, kitabın önüne geçmiş durumda. Öyle ki dizinin 6. sezonu kitabı daha ortalarda yokken yayınlanmıştı. Kitaptaki bu gecikmenin nedeni hikâyenin arka planında daha da genişleyen sayısız alt hikâyelerin olması olarak düşünülebilir. Yine de GoT’un asıl hayranları kitaplardan asla vazgeçmiyorlar.

İlhamını tarihi olaylardan alan bu epik fantezi roman serisinin hayranları, Demir Taht’a oturacak isimle ilgili ipuçlarının kitaplardan bulunabileceği görüşündeler. Karakterlerin akıbetiyle ilgili tahmin yürütmeyi zorlaştıran hikâyesine rağmen okuyucular, teoriler üretmekten yorulmuyorlar. Dolayısıyla Game of Thrones yorumları sürekli olarak artıyor ve komplo teorileri ile birleşen merak, dizinin popülerliğinin bir an olsun azalmamasına yol açıyor.

Film tadında bir final

Tüm zamanların en sevilen dizilerinden biri olan Game of Thrones kaç sezondur devam ediyor takibini kaçırmış olabilirsiniz. Zira dizi, sezonları arasına oldukça uzun aralar koyuyor. Fakat bu sene yayınlanacak 8. sezonu ile GoT artık ekranlara veda edecek.

6 bölümden oluşacak 8. sezonda bölüm süreleri daha da uzun olacak. Hatta Game of Thrones sezon finalinin yaklaşık 1 saat 20 dakika ile uzun metrajlı bir film tadında olacağı açıklandı bile.

Kış geldi!

Yıllardır beklenen kış, Westros’a sonunda geliyor. Game of Thrones yeni bölümleri 14 Nisan’da yayınlanmaya başlayacak. Gelen kış ile birlikte yaşanacak asıl savaşın krallıklar arasında değil, insanlıkla Ak Gezenler arasında yaşanacağı bilinse de bu epik hikâyede taht savaşını kimin kazanacağı ve bu kış kimin galip geleceği tüm hayranların merak konusu.

Bu bir veda değil…

Game of Thrones’un bu denli dikkat çekmesi ve sağlam bir hayran kitlesine sahip olmasının nedenlerinden biri hiç şüphesiz genişleyen devasa evreni ve bu evrenin derinlikli yapısı. Her biri sağlam ve önemli hikâyelere sahip karakterleri ve şaşırtmayı seven hikâyesi ile GoT evreninde ne olacağını kestirmek neredeyse imkânsız. Ancak bu sene GoT, final sezonu ile hayranlarının yıllardır beklediği cevabı verecek. Taht savaşlarını kazananın kim olacağına dair süre gelen ve dizinin bu denli dikkat çekmesinde de payı olan hayran teorileri ise son bulacak. Yine de bu GoT evreni için bir son değil. Yapımcılar Game of Thrones evreninde tam beş ayrı hikâyenin yeni dizi projeleriyle anlatılacağının müjdesini verdiler bile.

Game of Thrones dünyası idefix’te!

Fantastik edebiyatın en güzel örneklerinden ve beyaz ekranın en başarılı dizilerinden biri olmayı başaran GoT’un hikâyesini sona ermek üzere. Bu büyülü dünyaya dilediği zaman girmek isteyen dizinin hayranları ise idefix’te buluşuyor. Gelecek yıllarda izleyeceğimiz yan hikâyelerle karşılaşana kadar GoT’u tekrar tekrar izlemek isteyenler için dizinin DVD’leri idefix’te hayranlarını bekliyor.

Sadece Game of Thrones izlemekle yetinmenize de gerek yok. Hikâyenin özgünlüğünü koruyan kitaplarını okuyarak Westros’un büyülü dünyasına dâhil olabilirsiniz. Ayrıca hikâyedeki 7 krallık arasından favoriniz olana ait çeşitli kişisel ürünler ve kırtasiye eşyaları ile de GoT dünyasını her daim yanınızda taşıyabilirsiniz. Daha Az Gör

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.