87,5 TL
Standart Teslimat : 07 Aralık - 10 Aralık
200 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çöküşten Zafere Lozan - Osmanlı'dan Cumhuriyet'e 200 Yıllık Mücadele Kitap Açıklaması

 

Lozan Anlaşması hakkında bilinmeyenleri öğrenmek ister misiniz? Cevabınız "Evet!" ise Çöküşten Zafere Lozan - Osmanlı'dan Cumhuriyet'e 200 Yıllık Mücadele kitabı tam size göre! Yazar Onur Öymen; Lozan ve Osmanlı Devleti hakkında yaptığı yıllar süren araştırmalarını bu kitap ile bir araya getiriyor. Her yaştan tarihsevere hitap eden bu eser ile tarihî bir maceraya hazır olun! Haydi, bu değerli esere bir göz atalım.

 

"Çöküşten Zafere Lozan - Osmanlı'dan Cumhuriyet'e 200 Yıllık Mücadele" adlı kitabı neden okumalısınız?

Çöküşten Zafere Lozan- Osmanlı'dan Cumhuriyet'e 200 Yıllık Mücadele kitabı yedi bölümden oluşuyor. Kronolojik olarak olayların anlatıldığı eser Osmanlı'nın çöküş döneminden Lozan'a kadar olan sürece ışık tutuyor. Kitapta birçok tarihî belge ve kaynağa da yer veriliyor. Kitapta okuyucular için akıcı ve sade bir dil kullanılıyor. Bu eserde, Osmanlı tarihine ve Lozan sürecine yönelik tarihî yer ve kişiler dönemin şartları ile birlikte okuyucuya aktarılıyor. Kitapta; sözü edilen dönemde yaşanan olayların yanı sıra siyasi, kültürel, ekonomik ve sosyolojik ögeler de yer alıyor. Osmanlı'nın son dönemini bir diplomat gözüyle değerlendiren Onur Öymen, okuyuculara yeni bir bakış açısı kazandırmayı amaçlıyor. Kitapta, tarihî olaylar dışında dönemin devlet adamlarına ait birçok belge ve bilgi de okuyuculara ulaştırılıyor. Tarih kitapları okumaktan hoşlananların ellerinden düşüremeyecekleri bir baş ucu kitabı... Her kütüphanede bulunması gereken değerli eserlerden biri!

 

Bunları biliyor muydunuz?

Onur Öymen'in bir diplomat ve siyasetçi olduğunu biliyor muydunuz? Onur Öymen, devletin birçok farklı kademesinde üst düzey görevlerde çalışır; 1988'de Kopenhag ve 1990'da Bonn Büyükelçisi olarak görev alır. 1997 yılında Milliyet Gazetesi Abdi İpekçi Barış ödülünü alır. Öymen, Londra merkezli Uluslararası Stratejik İncelemeler Enstitüsü üyesi olarak çalışmalarına devam eder. Onur Öymen'in yayımlanan toplam 14 kitabı bulunur. Yazarın eserleri Türkçe dışında birçok farklı dile de çevrilir. Çöküşten Zafere Lozan - Osmanlı'dan Cumhuriyet'e 200 Yıllık Mücadele kitabı Remzi Yayınevi tarafından okurlara ulaştırılır. İlk baskı yılı 2022 olan kitap, Osmanlı tarihi ve Lozan süreci hakkında okuyucuları bilgilendirmeyi amaçlar. Kitapta 448 sayfa boyunca okuyucular, tarihin tozlu sayfalarında öğretici bir yolculuğa çıkar.

 

Bu kitabı sevenler için diğer önerilerimiz

Onur Öymen'in Çöküşten Zafere Lozan - Osmanlı'dan Cumhuriyet'e 200 Yıllık Mücadele kitabını beğendiyseniz bu konu hakkında bilgi dağarcığınızı genişletmek için tarihçi ve yazar Prof. Dr. Halil İnalcık'ın Kısa Osmanlı Tarihi- Osmanlı İmparatorluğu Tarihine Kuşbakışı, İmparatorluktan Cumhuriyete, Osmanlı ve Avrupa - Osmanlı Devleti'nin Avrupa Tarihindeki Yeri adlı kitaplarına da göz atabilirsiniz.

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.