4,5/5 - 20 Kişi Yorum Yap
29,25 TL
45,0 TL %35
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 - 04 Aralık
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması


Modern İtalyan edebiyatının büyük ustası Italo Svevo'nun başyapıtı sayılan Zeno'nun Bilinci, yarıda kalan bir ruhbilimsel çözümlemenin öyküsüdür. Hastanın, başka bir deyişle romanın başkişisi Zeno'nun psikanaliz seanslarına inancını yitirip yüzüstü bıraktığı doktor, öç almak için onun kendi eliyle not ettiği özyaşamöyküsünü kamuoyuna sunar...

Yaşam düpedüz bir hastalık mıdır ya da hastalık sanılan şey yaşamın kendisi midir? Nedir Zeno'nun çözümsüz hastalığı? "Yaşama illeti" mi? Zeno geçmişine eğilir, yaşamı boyunca illetinden kurtulmaya çalışırken başvurduğu birbirinden zavallıca binbir çareyi incecik, zehir gibi bir alayla sıralar. Ve sonunda iyileşir... mi acaba?

Svevo'nun bu ölümsüz yapıtını, Neyyire Gül Işık'ın İtalyanca aslından yaptığı ustalıklı çeviri ve Zeno'nun Bilinci üstüne kapsamlı bir incelemesiyle sunuyoruz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 488

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 341

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Yazmak, Ettore Schmitz takma adını kullanan Italo Svevo’nun yaşamında hiçbir zaman bir mesleğin yerini tutmamış, ancak işinin başında olmadığı ya da keman çalmadığı zamanlarda peşinden koştuğu gizli bir tutku olarak kalmıştır. Yaşamını iki şey şekillendirmiştir: James Joyce ile dostluğu ve Über der Traum adlı kitabını çevirdiği Freud sayesinde psikanalize olan tanışıklığı. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Puanlamalar

%75
%15
%10
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

30.06.2019

Bu anlatılan ben miyim?

Sıcak bir yaz günü içilen  serin bir bardak suyun bedene verdiği sahici hazzı benliğinizde hissedeceğiniz bir kitap.Hiçbir engelle karşılaşmadan sizi saracak.

25.11.2013

Otobiyografik Roman

Svevo´nunki otobiyografik romandan bir kesit. Hem de bu alanda yazılanların en iyilerinden -belki de ne iyisi-. Joyce´la birlikte (Sanatçının Bir Genç Adam Olarak Portresi) en çok etkilendiğim anlatı. Bir metin yaşanmadan bu kadar inandırıcı yazılamaz. Daha önemlisi gizli hayatlarımız  önümüze daha nasıl konabilirdi ki?

07.04.2010

Kendindeki İnsan

Bu kitap insanın kendisindeki insancıkları anlatıyor da denebilir. Başkalarına mahsus gibi itiraf edilmeyecek türden günahlar vardır ya hani. Aldatırken insanın kendine ama sadece kendine yaptıgı açıklamalar, yarattıgı bahaneler, onları hem kuruşunu hem yıkışını öyle güzel dillendiriyor ki Svevo, 2. bir göz olup içindeki meleğe ve şeytana bakıyor. Kah ağlatıyor, kah güldürüyor. Çok muzur bir dil.. Çok sürükleyici olaylar dizisi.. İnsanca bir insan.. Kendine bu kadar şeffaf gözlerle bakan adamın günahlarını da bağışlıyorsunuz. İnsanın ezeli sorunları; aşk, sağlık, ihanet ve hepsinden önemlisi suçluluk duygusu ilginizi çekiyorsa, en azından biri çekiyorsa, bu kitap mutlaka bakmanız gereken farklı bir pencere... Her zaman gördüğünüz bir nehri.. Görür görmez kabul edeceğiniz ve tanıyacagınız bir başkalıkta gösteriyor size. Kendinizdeki başkaları... Kendinizdeki olasılıkları da ince bir baş eğişle anımsıyorsunuz. Ruhun taşlığını yıkıyor.. Sizi açık ferak gecelerdeki yaz akşamlarına götürüp getiriyor.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.