3,5/5 - 23 Kişi Yorum Yap
22,1 TL
39,0 TL %43
Standart Teslimat : 06 Aralık - 10 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yetişkinlerin Yalan Hayatı Kitap Açıklaması

Napoli Romanları ile tüm dünyada müthiş bir ilgi uyandıran Elena Ferrante, çok okunmasının ve sevilmesinin yanı sıra gerçek kimliğiyle de merak konusu olmayı sürdürüyor. Yapıtlarıyla 21. yüzyılın modern klasiklerini bir bir vitrine çıkaran Ferrante, Yetişkinlerin Yalan Hayatı’nda bizi insanın açmazını, aile bağlarının esnek dokularını keşfetmeye davet ediyor.

Napoli tepelerinde ayrıcalıklı bir çocukluk geçiren Giovanna, günün birinde babasının onu kötü şöhrete sahip, yıllardır görüşmediği kardeşine, Vittoria Hala’ya benzettiğini işitir. Bu beklenmedik bağlantıdan rahatsızlık hisseden genç kız, ailesinin geçmişini araştırmaya koyulur. Şehrin yoksul mahallelerinden birinde yaşayan halasını aramaya çıkar ve anne babasına duyduğu güven ve sevgi sarsılır. Giovanna şehrin birbirinden korkan ve tiksinen iki zıt bölgesinde avutulduğu görüntüyü değil, gerçeği aramaktadır: Biri nezaket maskesi takan yukarı Napoli, diğeri aşırılık ve bayağılığın mekânı aşağı Napoli. Bu ikisi arasında gidip gelirken, ikisinin de cevap veremediği veya kaçındığı gerçekle allak bullak olur. 

Yetişkinlerin Yalan Hayatı, Ferrante tutkunlarının tadını iyi bildikleri yeni bir haz eşiği, yeni bir hikâye.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%30,4
%34,8
%17,4
%4,3
%13
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

24.01.2021

keyifle okunan samimi bir roman

içine doğulan koşulların-ilişkilerin-coğrafyanın-yetiştirilme tarzının büyüdükçe insana nasıl sirayet ettiğini çok iyi gösteriyor..sonra bir ömür uğraş dur!

11.01.2021

Güzel

Çok iyi bir kitap

30.12.2020

herzaman ki gibi gerçekçi

napoli romanları tadında olmuş... Güzel ve gerçekçi bir kitap. Devamı kesin gelecek.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.