4/5 - 41 Kişi Yorum Yap
21,45 TL
33,0 TL %35
Standart Teslimat : 28 Ekim - 01 Kasım
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yengeç Dönencesi Kitap Açıklaması


Henry Miller, yıllarca yasaklı kalmasına rağmen bugün çağdaş edebiyatın en önemli başyapıtlarından biri sayılan Yengeç Dönencesi ile karşınızda.

"O günden bu yana her kaçığın Paris'te er ya da geç keşfettiği bir şeyi keşfettim: cehennem azabı çekecek olanlar kendilerine uygun cehennemi ısmarlayamıyordu."

Akıntıya kapılmış, dümensiz bir gemi. Anahtarı olmayan bir delik. Haz, hüzün, hezeyan. Zamanın çarkında, medeniyetin kokuşmuş sularında sürüklenen, çivisi çıkmış bir dünya burası. Birileri tüller, kadifeler içindeyken diğerleri balçıklara gömülmüş debelenmekte. Zaman geçip gidiyor. Ne dün var ne yarın. Ve Henry Miller, çorak topraklar üzerinde yeraltı baharlarının peşinde.

"Zaman zaman patlayan, bizi yaralayan ve içimizi dağlayan, bizden iniltiler, gözyaşları ve beddualar koparan sayfalar okuyorsak, bilin ki bunlar sırtı duvara dayalı, tek savunması sözcükler olan biri tarafından yazılmıştır; sözcükler dünyanın yalancı ve ezici ağırlığından, yüreksizlerin kişilik mucizesini çökertmek için yarattığı işkence aletleri ve çarklardan her zaman daha güçlüdür."

Yüzyılın 100 Romanı Seçkisi - TIMESayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Henry Miller'ın kötü üne sahip otobiyografik romanı ilk kez 1930'larda Paris'in müstehcen kitaplar basan Obelisk matbaası tarafından basıldı. Cinsel açıdan müstehcen temaları ve dili nedeniyle kitap, sonraki 30 yıl boyunca hem Amerika'da hem de İngiltere'de yasaklandı. Sonunda 1961'de Amerika'da ve 1963'te İngiltere'de yayınlandığında roman kült statüsü kazandı. Kitapta Miller, 1930'larda yoksul bir gurbetçi olarak yaşadığı Paris'in mutsuz belden aşağısını emsalsiz bir şehvet ve özgürlükle keşfe çıkar. Ahlâki ve toplumsal gelenekleri hiçe sayan Miller kitabını, felsefi düşüncelerle, fantazilerle ve kadınlarla yaşadığı cinsel ilişkilerine dair apaçık anlattığı bir dizi anektodla tatlandırır.
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%84,6
%5,1
%5,1
%0
%5,1
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

23.01.2021

Harika

Okunması gereken bir kitap.

09.12.2020

Kitap

Harika bir kitaptır, tavsiye ederim herkese....

05.06.2020

eşsiz kitap

yaşama bakış açısı, arkadaşları, para kazanmaya ve var olmaya bakış açısı, benzetmeleri, anlatımı o kadar güzel ki... Sevdiği şeylere sık sık atıfta bulunmasını o kadar sevdim ki! mizahi yönü de çok kuvvetli. çok beğendim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.