43,1 TL
Standart Teslimat : 20 Mayıs - 23 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yaşam Enerjisini Çoğaltma Teknikleri Kitap Açıklaması

 


İnsan bedeni yaklaşık altmıştrilyon hücreden oluşan bir organizmadır. Kuantum teorisine göre beden, hücreleri oluşturan temel parçacıkların titreşimi ile yaratılan enerjiden iberettir.
Doğulu bakış açısına göre ise beden içinde enerjinin aktığı kesintisiz bir devre gibidir. Bu enerji ise yaşam gücüdür.
Japonya'da yaşam enejisine "Ki" denir. Çin'de "Çi", Hindistan'da "Prana'"dır. Ki hem evreni dolduran engin enerji hem de bedenin içsel enerjisi olarak kabul edilir. Bu enerjinin farkına varmanın ve onu açık, güçlü tutmanın insan yaşamında çok önemli olduğuna inanılır. Çünkü çoğu insan yaşamı boyunca çok düşük, kötü, bayatlamış bir enerjiyle farkında olmadan yaşar. Bedendeki enerji akımını etkileyen; duygusal tutumlar, beslenme, nefesi kullanma biçimi ve günlük olağan davranışlardır. Yaşamın niteliği sahip olduğumuz enerjiyle ilgilidir.
İç enerjimizdeki zayıflık, içsel gücümümüzün yetersizliği; güçsüzlük dürtüsünün iç dünyamızın, ruhumuzun yönetimini ele geçirmesine yol açar.
ZAYIFLIK DÜRTÜSÜ, ENERJİDEKİ YETERSİZLİK DURUMU İSE BİZİ EDİLGEN KALIPLARA BAĞLI KILARAK UFKUMUZU KÖRELTİR; KENDİMİZİ KÖTÜ HİSSETMEMİZE YOL AÇAR. BU ENERJİ BOL VE KESİNTİSİZ OLDUĞU ZAMAN İSE YAŞAMIN NİTELİĞİ VE CANLILIĞI YÜKSELİR. KENDİMİZİ BEDENİMİZ İÇİNDE DENGELENMİŞ, HUZURLU VE ÖZGÜR HİSSEDERİZ.
Bu kitabın tezi; yaşam enerjisinin -Kinin zihinsel anlayışımızın ötesinde doğuştan gelen esas enerji olduğunu ve bu enerjiyi eğitmenin ve güçlendirmenin tek yolunun bedeni ve nefesi eğitmekten geçtiğini öne sürüyor. Bu işin ustası Kozo Nishino ise geliştirdiği egzersizlerle yaşam enerjisini her daim açık ve güçlü tutmanın yolunu yordamını öğretiyor.Baskı Yılı: 2007


Dili: Türkçe
Yayınevi: Okyanus Yayıncılık

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.