19,2 TL
Standart Teslimat : 16 Ağustos - 19 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Vinland Sagaları Kitap Açıklaması

 


Bu kitapta biraraya getirilen iki ortaçağ İzlanda destanı keşifler tarihinin en büyüleyici öykülerinden birini anlatıyor. Vikinglerin, Cristoforo Colombo'dan beş yüzyıl önce, Amerika'yı bulup yerleşmesinin öyküsünü.Kızıl Eirik'in İzlanda'dan kovuluşu, Bjarni Herjolfsson'un fırtınanın önünde bilinmeyen bir ülkeye sürüklenişi, Eirik'in oğlu Leif'in yeni bulunan toprakları adlandırışı: Vinland, "Üzüm Ülkesi". Yeni bir yurdun doyumsuz güzellikleriyle ilk karşılaşmanın doyumsuz anlatımı.Sayfa Sayısı: 100

Baskı Yılı: 1996


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

15.01.2010

İmge yayınları, dipnotları sayfanın altına koyun!

Ben kitaptan çok kitabın yayımcısını eleştireceğm (Kitap zaten 800 yıl öncenin edebi geleneğiyle kaleme alınmış bir söylence kitabı, nesini eleştireyim) Kitapta 88 tane dipnot var ama dipnot şeklinde değil, kitabın arkasına koymuşlar. İki paragragrafta bir kaldığım yeri işaretleyip kitabın arkasına bakmak insanı çileden çıkartıyor. kitabın okunurluluğunu zorlaştıran bu yöntemi neden seçmişler anlamak mümkün değil.  

11.11.2009

sabır istiyor

Efsanelerden pek hoşlanmayan ve konuya ilgi duymanlar için çok sıkıcı bir kitap.

10.10.2005

Kolomb öncesi

Bir parça İzlanda tarihi gibi olmuş, Kolomb öncesi Amerika'ya fazla yer verilmiyor ama zaten kitabın kaynağı İzlanda efsanleri. Neticede eğer Kolomb öncesi Amerika'yı biraz da başka kaynaklardan öğrenmek isterseniz iyi bir başvuru kaynağı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.