25,85 TL
Standart Teslimat : 04 Temmuz - 07 Temmuz
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Veciz Sözler Kitap Açıklaması

 


Barış Bıçakçı, Herkes Herkesle Dostmuş Gibi kitabı ile geniş bir okur kitlesiyle "dostmuş gibi olmuştu. Bu uzun hikaye veya küçük roman da onun "ruh akrabalarına" çok iyi gelecek!

Uzaktan ama içten dostluklar için güzel bir mecra, insanın kendine dönmesine omuz veren sağlam bir arkadaş olan radyonun aracılığıyla kesişen yaşantılar var Veciz Sözler'de de. Verilen anahtar kelimeyle veciz sözler "üretilmesini" isteyen bir radyo programının zihinlerde, gönüllerde, içe bakışta açtığı kapılar...

Söylemeye gerek var mı? Bu kitabın da gizli kahramanı: Dostluk... Yeni zamanlarda dostluğu en güzel hikaye eden yazarla karşı karşıyasınız!

Ve dostlukla içiçe, sanki onun bir akrabası gibi: Aşk... Dostluk ve aşkın beklentileri, hayalleri, imaları, vaadleri, hiç "büyük olay"lara ihtiyaç duymadan, güçlü bir roman gerilimi üretiyor Veciz Sözler'de.

Mustafa Arslantunalı Virgül'de Barış Bıçakçı'nın ilk kitabının dili ekonomik ve zarafetle kullanışından bahsederken, şöyle demişti: "... bir 'ilk kitap' değil bu. Olsa olsa, zamanla kazanılan yumuşaklığa zaten erişmiş bir yazarın ilk kitabı."

Veciz Sözler, işte böyle bir yazarın, -daha da olgunlaşmış!- ikinci kitabı...Sayfa Sayısı: 110

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İletişim Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Virgül Eleştirdi

YENİ YERLİ ROMANLAR

A. ÖMER TÜRKEŞ

 

Dostluklar bu kez kuruluyor

 

İlk romanı Herkes Herkesle Dostmuş Gibi’deki tarzını sürdüren Barış Bıçakçı, Veciz Sözler’de de “uzun hikâye” ya da “kısa roman” diyebileceğimiz bir anlatıya bağlı kalmış. Hikâyesi de yine çok sade; seçilen bir konuda en güzel sözlerin yayımlandığı bir radyo programının tutkulu bir dinleyicisi ile tanıştırıyor okuyucuyu Bıçakçı. Kahramanımız, katılımcıların ağzından çıkan veciz sözlerle birlikte, onların adlarına, adreslerine, kimi zaman da mesleklerine bakarak hayatlarını tahmin etmekten büyük keyif alıyor; roman da onun bu tasavvur ve tahayyüllerinden oluşuyor.

 

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Virgül Eleştirdi

Veciz Sözler’in anlatıcısı, edebiyata ve kelimelere düşkün Sulhi Saygılı’nın hayatını anlatıyor. Anlatıcı, romanın başlarında, Sulhi’nin benliğinin “seyreden” ve “yaşayan” olarak ikiye bölündüğünü peşin peşin söylüyor. Bununla birlikte, roman ilerledikçe bu ikisini bir olarak da algılayabiliriz. Yakın arkadaşı Hasan’ın, “sevdiği kadın”ın ya da “çocukluk arkadaşım” dediği 12 yaşındaki Kumru’nun yanında dili çözülüveriyor Sulhi’nin. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

21.02.2021

Farklı bir tarz

Kısa bir kitap olmasına rağmen insana çok şey katıyor. Çok güzel tespitler ve cümleler var.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.