68,4 TL
Standart Teslimat : 22 Ağustos - 25 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Umudun Yeşerdiği Topraklar Kitap Açıklaması

 

Türkiye tarihinin en ümitsiz ve zayıf günlerinde “Vatan bir bütündür, parçalanamaz.” “Manda ve himaye kabul edilemez!” şuuru ile haykıran, umudun doğduğu şehrin hikâyesini anlatan bu kitap Erzurum’un tarihine vâkıf bir tarihçinin, güçlü bir kalemin ancak yazabileceği geniş oylumlu bir roman olarak tarihe geçecek, Muzaffer Taşyürek’in “Ustalık Eseri” olarak kütüphanelerimizde yerini alacaktır.
Bu kitapta Tarih’in sayfalarından silinmek istenen bir milletin, koca bir İmparatorluğun küllerinden yepyeni bir devletin doğuşuna, kıyasıya mücadelelerle doğru atılmış adımlara tanık olacaksınız! Sindirilmiş insanlar içerisinden sorumluluk sahibi bir avuç vatan evladının; milleti ve memleketi için bir araya gelerek bitkin, yorgun ve yılgın haldeki insanları uyandırması sayesinde Erzurum’da yakılan meşalenin bütün vatan sathına yayıldığına; boyunduruk altına alınmak istenen bir yurdun yeniden toparlanmasına, ayağa kalkmasına vesile olduğunu göreceksiniz!
Yer yer 1906 Erzurum İsyanı, Ermeni mezalimi, Muhacirlik günleri, Millî Mücadele için baş koymuş ümerâsı, ulemâsı, eşrafı, esnafı ve memuruyla bir şehir halkının başlattığı diriliş hikâyesine ve milletine öncü oluşuna tanık olacak; bilmediğiniz, duymadığınız, tarih kitaplarına girmemiş birçok gerçekle karşılaşacak, roman kahramanlarının ağzından çıkan sözlerle aktarılmış hâtıra ve mütalaaları gözyaşları içerisinde okuyacak, öğreneceksiniz!

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.