0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
11,68 TL
16,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 02 Ağustos - 07 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Üç Öykü Bir Ömür Kitap Açıklaması

Sevsen Aslantepe ikinci öykü kitabında bizim çevremize özgü, değişir gibi görünse de özünde hep aynı kalan kadın-erkek ilişkilerine derinlemesine eğiliyor; kırılan koyu yen içinden çekip çıkarıyor! Bu tema altında odaklandığı konular arasında: - Erkeğin vefasızlığı yanında kadının sadakati, - İki cins arasında yaş farkı sorunları, - Yıllar sonra tesadüfen karşılaşan sevgililer, - Gençlerin eski evliliklere bakış açısı, - Karar verme noktasında oluşan beklenmedik engeller, gibi çoğumuza tanıdık gelen olaylara, duygular ve insan ilişkileri açısından eleştirel yaklaşıyor. Duygular ve anlatılar kimseye yabancı gelmeyecek. Okurken gelen yalnız değilmişim duygusu ile yazarla pek çok anlamda özdeşleşeceksiniz.                             

İkili ilişkilere, özellikle uzayıp giden, uzadıkça mutsuzluğunu koyultan evliliklere odaklanmış öyküler bunlar... Olağanüstü bir çözümleme yeteneğiyle yapılmış saptamalarla, özenle seçilmiş sözcükler, titizlikle örülmüş cümleler, yerli yerinde benzetmelerle ruhsal durumlara ayna tutuyor Sevsen Aslantepe; özellikle kadınların sırlı dünyasını aydınlatıyor. Kim bilir kimlerin yaşadığı ve bir türlü ifade edemediği duyguları, kapakları usulca gevşetilmiş bir barajın özgürleşen suyu gibi, o suyun akıcılığı içinde anlatıyor. Kolayca söylenmiş gibi görünen bu anlatımın altında yılların pekiştirdiği bilgelik ve her satırında kendini hissettiren ödenmiş bedeller var.                                                                                                                        

Feyza HEPÇİLİNGİRLER

 

(Tanıtım Bülteninden)


 

 

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.